Nonsense Fall – bezskuteczna ucieczka od śmierci

0
682

Niektórzy twierdzą, że śmierć jest nam pisana i nic nie możemy zrobić, gdy los postanowi nas pozbawić życia. Jeżeli rzeczywiście by tak było, mielibyśmy przerąbane tak samo, jak bohater produkcji Nonsense Fall, który biega, ucieka i unika za wszelką cenę, a i tak jego starania zawsze kończą się niepowodzeniem.

Historia związana z rozgrywką Nonsense Fall mówi nam o mieście pełnym chaosu, prawdopodobnie zaatakowanym przez wojska jakiegoś wrogiego państwa lub (co też niewykluczone) obcej cywilizacji. Postać, którą kierujemy, stara się po prostu robić wszystko, by przetrwać. Jest to zupełnie proste i nie ma sensu doszukiwać się tu jakiegokolwiek drugiego dna.

nons

Akcja w grze toczy się cały czas w tym samym miejscu. Kiedy już nawet postać dociera do samego końca ekranu, odbija się od niego i ponownie rusza tą samą drogą. Nie możemy zmienić otoczenia ani nic takiego. Maszyny wroga także nie ulegają większym zmianom, chociaż po pewnym czasie przeszkadzają nam coraz częściej i częściej.

Przejdźmy do tego, co w Nonsense Fall jest najistotniejsze i wpływa na trudność zdobywania kolejnych punktów. Wirtualny ludzik może poruszać się tylko w jedną stronę i nie może się zatrzymywać. Dotykając ekranu, wpływamy jedynie na szybkość biegu, co wymusza na nas baczne rozglądanie się po całej planszy oraz planowanie każdego ruchu.

nons1

Jeżeli chodzi o przeszkadzajki, komputerowy oponent dysponuje laserowymi działami, rakietami oraz bombami lotniczymi. Niektóre z broni mają kilka ładunków, inne latają tylko w linii prostej, natomiast są też takie, które poruszają się zygzakiem. Co to dla nas oznacza? Myślę, że doskonale znacie odpowiedź na to pytanie.

Nie mam najmniejszego powodu, by narzekać na oprawę graficzną zastosowaną w Nonsense Fall. Osobiście bardziej nie zadowolony jestem z muzyki. Na pewno pasuje swoją dynamicznością do całej zabawy, ale bardzo nie lubię dźwięków elektronicznych, a więc szybko zmuszony byłem w tym przypadku dotknąć przycisku z przekreślonym głośnikiem.

Jeżeli przeczytacie w Google Play, że Nonsense Fall często się samoczynnie wyłącza, miejcie na uwadze, że zostało to już naprawione.