Nokia z Androidem zadebiutuje już w lutym

0
806

Im bliżej imprezy Mobile World Congress 2014, tym więcej plotek odnośnie tegorocznych premier urządzeń mobilnych. Amerykański, prestiżowy dziennik Wall Street Journal podał dzisiaj informację na temat pierwszego smartfonu Nokii, który będzie pracował na systemie operacyjnym Android. Według dziennikarzy wspomnianego periodyku, androidowy sprzęt rodem z Finlandii zadebiutuje jeszcze w tym miesiącu.

Nokia do tej pory produkowała jedynie smartfony z systemem Windows Phone (tematyki systemu Symbian nie będę tutaj poruszał). Mimo że specyfikacja tych urządzeń jest bardzo dobra, wciąż mało kto woli wydać tyle samo na telefon z mobilnym systemem Microsoftu, niż Androidem. Oczywiście, wszystko dlatego, że sklep z aplikacjami Marketplace wciąż nie oferuje tak wielu gier i programów co Google Play.

Ostatnio coraz głośniej mówiło się o tym, że Nokia będzie chciała stworzyć urządzenie oparte na systemie operacyjnym Android. Tego typu zabieg miałby przede wszystkim pomóc fińskiemu koncernowi stanąć na nogi i ponownie stać się istotnym graczem na rynku bezprzewodowych telefonów, tak jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu.

nokia

Jeżeli wierzyć Wall Street Journal, w przypadku androidowej Nokii powiedzenie, że w każdej plotce jest ziarnko prawdy sprawdzi się wyśmienicie. Amerykański dziennik pisze, iż premiera nowego mobilnego urządzenia rodem z Finlandii będzie miała miejsce jeszcze w lutym, a mówiąc dokładniej, podczas rozpoczynającej się za dwa tygodnie imprezy Mobile World Congress 2014.

Niestety, Nokia X, bo taką nazwę ma otrzymać „zielona” fińska słuchawka, nie będzie dawała dostępu do zasobów Google Play. Zamiast tego udostępniony zostanie w niej specjalny sklepik Nokii z aplikacjami na Androida. Nie jest to dobra wiadomość. Podobnie jest w kwestii specyfikacji. Dwurdzeniowy procesor Snapdragon 200, 4-calowy wyświetlacz, 512 MB RAM, 4 GB pamięci wewnętrznej – tego typu parametry z pewnością na kolana nie powalają, no chyba że Nokia postanowiła uderzyć w segment niskobudżetowców dla każdego.

Jakie jest Wasze zdanie na temat Nokii X? Kupilibyście taki telefon i ile – ewentualnie – bylibyście w stanie za niego zapłacić?