Nitrome Touchy – zamień smartfona w… joystick

0
1081

Nie tak dawno, bo niecałe dwa tygodnie temu, pisałem Wam o produkcji Just Dance Now, która zamieniała urządzenie mobilne w swego rodzaju kontroler ruchu. Przyznam się, że sam za tańcem nie przepadam, jednak pomysł na wykorzystywanie smartfona w dosyć niecodzienny sposób bardzo przypadł mi do gustu. Tak oto postanowiłem poszukać innych tego typu perełek w Google Play. I choć moje poszukiwania nie trwały bardzo krótko, w ogóle ich nie żałuję, ponieważ to one pozwoliły mi poznać produkcję Nitrome Touchy.

Mimo że spędzanie czasu przed ekranem smartfona jest naprawdę miłym zajęciem, większy ekran PC-ta daje dużo szersze możliwości w różnych kwestiach. Jeżeli kiedykolwiek zdarzyło Wam się narzekać na to, że konkretnej gry nie stworzono na komputery, doskonale wiecie, co chcę Wam przekazać. Ba, powiem więcej – pomogę rozwiązać Wam ten problem. Oczywiście, wszystko to z pomocą aplikacji Nitrome Touchy.

play

Czym jest opisywany tytuł? Ciężko nazwać go grą samą w sobie, gdyż tak naprawdę nie pozwala nam na bezpośrednie rywalizowanie w wirtualnym świecie. Możemy za to dzięki niemu zamienić smartfona w joystick i tym samym zagrać sobie na komputerze osobistym w to, co przypomina typowe produkcje stworzone z myślą o małych, mobilnych wyświetlaczach.

Do prawidłowego działania Nitrome Touchy potrzebne jest połączenie internetowe poprzez sieć Wi-Fi, prawidłowo działający serwer oraz przeglądarka internetowa otwarta na oficjalnej stronie projektu. Kiedy na ekranie wyświetli nam się informacja, że każdy z warunków został przez nas spełniony, możemy przejść do działania. Co to dokładnie oznacza? Już wyjaśniam.

W zależności od tego, czego wymaga od nas gra, smartfon zamienia się albo w typowy kontroler z guziczkami i gałeczkami do poruszania postacią, albo też umożliwia nam po prostu korzystanie z niego jak z touchpada w komputerze przenośnym. Niestety, nie mamy możliwości wyboru wyglądu joysticka, co jednak nie zmienia faktu, że mobilny gadżet działa znakomicie.

Nitrome Touchy oferuje nam zarówno gry z trybem Single Player, jak i zabawą wieloosobową. Nie będę wymieniał tutaj po kolei wszystkich, gdyż zajęłoby mi to naprawdę sporo czasu. Muszę – niestety – wspomnieć o tym, że większość z dostępnych gierek znajduje się w kategorii Premium, a więc dostęp do nich kosztuje $4,99.