Nimble Squiggles – kolorowe gluty i geometryczny raj

0
718

Nie wierzyłem, że z kilku kolorowych glutów i czegoś w rodzaju starodawnych projektów Leonarda da Vinci da się stworzyć niepowtarzalną grę. Tymczasem już po kilku minutach gry byłem przekonany, że nie wyłączę Nimble Squiggles, dopóki nie dotrę do ostatniego poziomu!

Nimble Squiggles można grać tak długo, jak tylko ma się na to ochotę. Nie ma limitów żyć, ani wyzwań czasowych. Zaczynamy więc kiedy chcemy i kończymy, gdy zaczyna nam się nudzić. To drugie raczej nieprędko się zdarzy, tak więc szykujcie się na co najmniej godzinkę świetnej – i na pewno oryginalnej – zabawy.

nimbe1

Ruszające się gluty – moim zdaniem – są kolorowymi kleksami atramentu. Musimy się ich pozbyć z wirtualnej kartki papieru, dlatego autorzy apki przygotowali swego rodzaju teleport. Początkowo nie będziecie mieli większych problemów, bo po prostu przyjdzie Wam przeprowadzać jak najwięcej jednokolorowych bohaterów z punktu A do punktu B. Później zacznie się robić gorzej, gdyż z czerwonego będziecie musieli uzyskać niebieski, a wszystko zakończyć na jaskrawozielonym.

Kiedy chcemy wprawić w ruch wspomniane gluty (okej, może nie brzmi to za dobrze), wystarczy, że będziemy ruszać palcem po ekranie. Małe barwne elementy są jednak dość figlarne i dlatego trzeba się niekiedy sporo namęczyć, by wszystkie je doprowadzić do porządku i zmusić do działania.

nimbe

Plansze w Nimble Squiggles nie tylko są pełne zębatych kół i geometrycznych schematów. Występują tu również linie w różnych kolorach. Po co one są? Tutorial dokładnie wszystko wyjaśni Wam w praktyce. Okej, powiem Wam – to dzięki nim możemy kombinować z barwami, tak by ostatecznie stworzyć tę najbardziej pożądaną.

Nie ma żadnych przysłowiowych haczyków w informacji, że Nimble Squiggles jest darmową produkcją. Jedyne, co można w niej kupić za prawdziwe pieniądze to dezaktywację reklam oraz nieograniczoną liczbę podpowiedzi. Wniosek nasuwa się sam – owoc pracy studia Bulkypix nie sprawi, że zbankrutujecie. Co najwyżej – pomoże Wam w nudnych sytuacjach!