Nimble Jump – ostry sprzęt czyha na kujona!

0
723

Wbrew opiniom innych, nie nazwałbym Nimble Jump mobilnym Super Meat Boy’em. Po pierwsze – zabawa nie taka sama. Po drugie – frajda znacznie, ale to znacznie mniejsza. Tak sobie jednak myślę, że zdecydowanie nie warto skreślać tej produkcji od razu na wstępie. Bo choć nie wszystko jest w niej perfekcyjne, bez problemu można znaleźć także znacznie pozytywniejsze aspekty.

Podstawowym bohaterem gry Nimble Jump jest okularnik w garniturze, którego nazwałem „kujonkiem”. Na pewno niektórzy z Was wybiorą dla niego inny pseudonim, ale nie to jest istotne. Najważniejsze, byście wiedzieli, że opisywanej zręcznościówce chodzi o to, by unikać ostrych przeszkód i tym samym zdobywać jak najwyższe wyniki punktowe. Zdecydowanie tyle wystarcza do tego, aby rozpocząć przygodę w pikselowym świecie stworzonym przez japońskich programistów.

nimble

W grze używamy dwóch części ekranu do przeskakiwania z murka na murek. System jest prosty i nie wymaga większej nauki, bo tak naprawdę jedynym „trickiem” jaki możemy w nim wykonać jest podwójny skok. Co by nie mówić, rozgrywka jest znacznie bardziej wymagająca. Rozmieszczenie przeszkadzajek zostało sprytnie przemyślane, przez co osiąganie dwucyfrowych rezultatów wydaje się być na początku nie do zrealizowania.

W żadnej produkcji – nawet w tak mało skomplikowanej jak Nimble Jump – nie może zabraknąć czegoś, co nie pozwala graczowi wyłączyć apki dosłownie po dwóch, trzech minutach. Tutaj taką rolę pełnią pieniążki. Możemy dzięki nim kupować prezenty, gdzie ukryci są zupełnie nowi bohaterowie. Ale spokojnie, to jeszcze nie wszystko!

Odblokowanie nowej postaci wiąże się również z całkowitą zmianą wystroju gry. Jeżeli, na przykład, zdecydujemy się na skakanie pandą miejski zgiełk ustąpi miejsca dzikiej naturze, drzewom i tak dalej, i tak dalej. Niestety, żaden z bohaterów nie ma wyjątkowej super mocy, która wyróżniałaby go na tle swoich partnerów.

nimble1

Dobra wiadomość jest taka, że nawet wspomnianą chwilę wcześniej pandę (a także każdego innego bohatera) możemy edytować. Stworzony na potrzeby gry edytor jest bardzo prosty w obsłudze i umożliwia wprowadzenie dużych albo kosmetycznych zmian w wyglądzie wirtualnych zwierzaków bądź ludzi.

W Nimble Jump można grać do woli. Nie nałożono nas nas żadnych limitów, a mikropłatności powstały jedynie z myślą o tych, którzy chcą zyskać nowych sprzymierzeńców bez konieczności oglądania reklam czy długotrwałego zbierania pieniędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here