Nieznany Numer – ankieterzy, doradcy i telemarketerzy, dajcie sobie spokój!

0
730

Ileż to razy człowiek czekał na telefon od kuriera, a zamiast niego usłyszał w słuchawce głos pani sprzedającej polisę ubezpieczeniową albo zapraszającej na pokaz garnków? Szczerze mówiąc, nawet nie chce mi się tego liczyć. Na szczęście, już nie mam takiej potrzeby, a wszystko to dzięki apce Nieznany Numer.

W Google Play programów podobnych do Nieznany Numer znaleźć można sporo, żeby nie powiedzieć – multum. Trzeba jednak podkreślić jedną, wyjątkowo tutaj istotną, rzecz: ten tytuł, jako jeden z nielicznych, powstał z myślą o Polakach, a do tego posiada naprawdę ogromną bazę danych. Notabene, sami możemy ją powiększać i modyfikować.

telefon

Prostota działania aplikacji oraz samego systemu Nieznany Numer jest zadziwiająca. Wystarczy „wklepać” interesujący nas numer, a w mgnieniu oka można dowiedzieć się do kogo należy i czy warto go odbierać. Użytkownicy w komentarzach informują, czy to telefon kuriera, czy może firmy ubezpieczeniowej. Inaczej mówiąc – wyciągają pomocną dłoń, co pozwala nam na szybkie podjęcie decyzji w kwestii odebrania połączenia.

Złego słowa na Nieznany Numer nie napiszę, bo po prostu ułatwił on mi życie i uważam, że jest czymś więcej niż pozycją obowiązkową na liście zakupów w Google Play. Celowo wspominam tutaj o kupowaniu, gdyż tylko płatna wersja owej apki jest tak naprawdę w stu procentach użyteczna.

telefon1

Czym różni się edycja PRO od normalnej? Poza tym, że nie wyświetlają się w niej reklamy, pozwala na sprawdzanie dzwoniącego w czasie rzeczywistym. Chyba nie muszę pisać, że jest to wyjątkowo przydatna funkcja, bez której Nieznany Numer traci nieco swojego „poweru”.

Wyszukiwarka to tylko jeden z kilku elementów dostępnych w opisywanym programie. Możemy w nim również, między innymi, „prześwietlać” numery związane z tzw. „SMS-ami specjalnymi”. Daje to okazję do uniknięcia przykrych niespodzianek w postaci wysokich rachunków za telefon.

Płatna wersja aplikacji Nieznany Numer dostępna jest w Google Play za nieco ponad 6 złotych. Osobiście uważam, że to niedużo, dlatego też bardzo szybko zdecydowałem się na kupno. I wcale tego nie żałuję, a wręcz jestem zadowolony.