Next Browser – najważniejsze strony zawsze pod ręką

1
717

Przeglądarek internetowych na Androida jest tak wiele, że bardzo trudno jest wszystkie z nich przetestować i ostatecznie wybrać tę, która będzie dla nas najodpowiedniejsza. Podejrzewam, że większość z Was korzysta z domyślnie zainstalowanej na Androidzie albo zdecydowało się na pierwszą lepszą polecaną przez znajomych. Jeżeli jesteście zadowoleni z tego, co oferuje Wasz program do surfowania po sieci – cieszę się, jeżeli nie – przeczytajcie uważnie, jakie funkcje posiada Next Browser.

Logo Next Browser niemal od samego początku wskazuje na to, że przy jej tworzeniu przywiązywano dużą rolę do kolorów. Po kilkudziesięciu minutach spędzonych z tą przeglądarką trudno się z tym nie zgodzić. Jej ekran główny składa się z ładnie wyglądającego, barwnego okna wyszukiwarki Google oraz kafelków oferujących dostęp do najbardziej popularnych stron internetowych, takich jak Facebook, Twitter i tak dalej. Oczywiście, to jeszcze nie wszystko.

nex

 Po prawej stronie strony startowej znajdują się w Next Browser zakładki do różnych kanałów informacyjnych. Każda z nich wyświetla nam aktualności z wybranej przez nas witryny internetowej, a także zdjęcia. Niestety, autorzy przeglądarki nie pomyśleli o polskojęzycznych użytkownikach. Nie oznacza to, że nie możemy w programie w ogóle czytać informacji z rodzimego Onetu czy Gazety.pl. Niestety, nad konfiguracją musimy się trochę namęczyć. No cóż, taki już los Polaka.

Apka zawiera opcję zapisywania haseł i najczęściej odwiedzanych przez nas stron. Wszystko to, rzecz jasna, dla naszej wygody. Kiedy jednak chcemy, by przeglądane witryny zostały naszą słodką tajemnicą, możemy skorzystać z dobrze działającego trybu incognito.

nex1

Co jeszcze w Next Browser jest godne polecenia? Tryb pełnoekranowy, obsługa gestów oraz fajna opcja pozwalająca nam na synchronizację z przeglądarką Chrome’a, dzięki której w łatwy sposób możemy importować zakładki oraz inne zapisane ustawienia.

Aplikacja dostępna jest za darmo. Obsługuje język polski, co na pewno można uznać za zaletę. Mimo że nie spodziewałem się po niej niczego szczególnego, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Czy na tyle, by zrezygnować dla niej z obecnie używanej przeglądarki? Raczej nie, ale na tyle, by ją Wam polecić i obserwować zachodzące w niej zmiany.