Newsweek wPunkt – najprostsza apka z newsami, bez której nie będziecie mogli żyć!

1
1036

Modne jest dzisiaj nie mieć telewizora, nie słuchać radia i nie dowiadywać się tego, co dzieje się wokół nas. Myślę, że jednak nawet najwięksi newsowi ignoranci powinni zaopatrzyć swojego smartfona w apkę Newsweek wPunkt. Pomijając prasowe sympatie i antypatie, trzeba przyznać, iż jest to obecnie jedna z lepszych propozycji tego typu dostępnych w Google Play!

Nie każdy ma czas, by co godzinkę lub dwie odwiedzać serwis informacyjny i czytać o aferach, politykach, osiągnięciach naukowych i tak dalej. Autorzy Newsweek wPunkt zdają się doskonale zdawać sobie z tego sprawę, bo ich dzieło to aplikacja newsowa, której wystarczy poświęcić dziennie kilka minut, by być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami.

wpunkt

Może to lekki temat tabu, ale nie ukrywajmy, że większość z nas czyta wiadomości albo w łazience, albo w autobusie w drodze do szkoły lub pracy. Niektórym zdarza się też robić to na kanapie po ciężkim dniu. Mniejsza z tym – w każdej z tych sytuacji jesteśmy półprzytomni. I tutaj wyłania się kolejna zaleta Newsweek wPunkt. Ten program jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Dwie opcje na krzyż, opcja wyboru dnia i na tym koniec.

Upiększacze nie miałby tu racji bytu. Pewnie, gdyby były, szybko zrezygnowałbym z korzystania z Newsweek wPunkt. A tak, wstaję sobie rano, uruchamiam apkę i wystarczy kilka kiwnięć palcem, bym wiedział wszystko, co powinienem. No, oczywiście w najbardziej minimalnym stopniu.

wpunkt1

Prostota ma też swoje wady i nie nie zamierzam tego ukrywać. Po pierwsze, Newsweek wPunkt nie umożliwia nam wybierania kategorii, z których chcielibyśmy śledzić wiadomości. Troszkę szkoda, bo mnie – na przykład – nauka interesuje znacznie bardziej, niż historia. Szczególnie, że na brak tej ostatniej narzekać tu absolutnie nie można. Po przeczytaniu wszystkich newsów z danego dnia otrzymujemy w bonusie kartkę z kalendarza, w której możemy dowiedzieć się, co działo się konkretnego dnia w bliższej lub dalszej przeszłości.

Newsweek wPunkt spisuje się rewelacyjnie i póki ktoś nie wymyśli, by dodać do niej parę „bajerów”, będę z niej korzystał każdego dnia. Też spróbujcie – myślę, że nie będziecie żałować!