Need for Speed: Most Wanted – przechytrzysz policję?

0
898

Jeśli lubicie realistyczne gry wyścigowe, gdzie nie tylko przychodzi Wam rywalizować na specjalnie przygotowanych do tego torach, lecz również ruszać „w miasto” i nieco narozrabiać, łamiąc jeden przepis za drugim -mobilna wersja produkcji Need for Speed: Most Wanted powinna znaleźć się w Waszych urządzeniach.

Need for Speed: Most Wanted wcielamy się w postać osoby, która chce poznać półświatek nielegalnych wyścigów samochodowych, by zdobyć respekt na ulicy, tysiące super-ładnych dziewczyn oraz – rzecz jasna – kupę forsy. Aby to osiągnąć, będziemy musieli wiele się namęczyć, jednak nikogo z Was raczej nie powinno to dziwić. W końcu na tym świecie nie ma nic za darmo.

most

Jeśli mieliście już okazję grać w Need for Speed: Most Wanted PC-tach, to będziecie wiedzieć o co dokładnie chodzi w opisywanej produkcji. W androidowej wersji samochodówki od EA też bowiem chodzi o wygrywanie poszczególnych wyścigów, ulepszanie i tuningowanie samochodów i – co w grze najważniejsze – uciekanie przed wymiarem sprawiedliwości.

Jeśli chodzi o wspomniane ucieczki, są one jednym z głównych elementów rozgrywki w grze. Pozwala on nam brać udział w pościgach, gdzie – jako kierowcy bardzo drogich maszyn – musimy uciekać przed policją, tak szybko, jak tylko jesteśmy w stanie. Nie myślcie sobie jednak, że drogówka to tylko garstka wolnych bryk. To także bowiem blokady drogowe, samochody do zadań specjalnych, a nawet helikoptery.

most1

Need for Speed: Most Wanted mamy okazję zasiąść za kierownicą prawie 50 samochodów, które faktycznie istnieją w realnym świecie.  SRT Viper GTS, Porsche 911 Carrera S, Hummer H1 Alpha – każdy z tych pojazdów będziecie mogli przetestować na własnym telefonie. Co najważniejsze, za tego typu „jazdę testową” wcale nie będziecie musieli dużo płacić.

Jeśli chodzi o grafikę, NFS prezentuje się obiecująco już od samego początku. Samochody są realistyczne, podobnie jak uszkodzenia, których doznają. Nieco gorzej jest z otoczeniem wspomnianych pojazdów. Nie jest to jednak zbyt wielka wada, biorąc pod uwagę, że w wyścigówkach raczej uwagę zwraca się tylko na drogę i samochody.