Nakama – wschodnia przygoda w 8-bitowym stylu

0
672

Zawsze chciałem udać się do Japonii, by poczuć klimat tego państwa i bliżej przyjrzeć się kulturze jego mieszkańców. Niestety, w chwili obecnej nie jestem w stanie spełnić swojego marzenia. Nie załamuję się tym jednak za bardzo, ponieważ wiem, że w moim smartfonie czeka na mnie mobilna gra o nazwie Nakama, która pozwala mi na udanie się do kraju kwitnącej wiśni zawsze wtedy, kiedy tylko najdzie mnie na to ochota.

W grze Nakama wcielamy się w postać początkującego wojownika, któremu zostają porwani najbliżsi. Wspomniany osobnik chce jak najszybciej dorwać ludzi odpowiedzialnych za zaginięcie bliskich mu osób, dlatego prosi swojego mistrza o przyspieszony kurs sztuki walki i chwilę po tym wyrusza, by stawić czoła swoim wrogom.

nakama

Rozgrywka w grze polega na przechodzeniu z planszy do planszy. Zawsze poruszamy się tutaj z lewej strony ekranu do prawej. Aby ukończyć dany etap, musimy pokonać każdego, kto wystąpi w nim w roli nieprzyjaciela. Początkowo liczba przeciwników do pokonania nie jest wysoka. Zaczyna jednak powalać na kolana, gdy dojdziemy już do późniejszych leveli.

Oczywiście, kiedy już mamy możliwość uratowania jednego z naszych bliskich, musimy udowodnić swoją wartość w walce ze specjalnym bossem, który – co raczej nikogo nie powinno dziwić – jest dużo bardziej wymagający od podrzędnych przeciwników. Po kilku zakończonych sukcesami walkach z najlepszymi odblokowujemy dodatkową wirtualną miejscówkę, która została nazwana Lasem Duchów.

nakama1

Sterowanie w grze jest oparte na wirtualnych przyciskach umieszczonych na ekranie. Dwa z nich służą nam do atakowania i skakania, a dwa do kierowana głównym bohaterem. We wstępnym tutorialu przedstawiane są nam podstawowe kombinacje ruchów, dzięki którym jesteśmy w stanie pokonać dosłownie każdego wirtualnego nieprzyjaciela.

Rozgrywka w Nakama jest nieskomplikowana, dzięki czemu sama gra jest znakomitą propozycją na nudne wieczory bądź dłuższe posiedzenia w różnych miejscach. Poza nią, w apce spodobała mi się także oprawa graficzna, która pełna jest pikselowych elementów potrafiących przypaść do gustu każdemu „staremu wyjadaczowi”.