MyGrocery – prosty sposób na udane zakupy

0
752

Zgodnie z założeniami autorów, MyGrocery powstał po to, by ułatwiać nam robienie codziennych zakupów. Mimo że korzystam na co dzień z polskiego, zasłużonego Listonica, postanowiłem przekonać się, czy przypadkiem nie warto zmienić swoich przyzwyczajeń. Jeżeli ciekawi jesteście do jakich wniosków doszedłem, zachęcam do czytania.

Aplikacja MyGrocery od samego początku udowadnia, że prostota jest jej największą pozytywną cechą. Pobranie programu na smartfona zajęło mi niecałe dziesięć sekund, co w dzisiejszych czasach jest raczej rzadkością i prawdopodobnie spodoba się osobom, które nie lubią mieć „zapchanego” urządzenia nawet potrzebnymi programami.

list

Przy pierwszym uruchomieniu nie wymaga się od nas wypełniania jakichkolwiek formularzy, synchronizacji z Facebookiem i tym podobnych. MyGrocery od razu ukazuje ekran główny i każe nam z niego korzystać. Nie pokuszono się w tym przypadku nawet o żaden tutorial i raczej trudno się temu dziwić, bowiem w programie wszystko jest nieskomplikowane do potęgi.

Dzięki aplikacji możemy tworzyć nowe listy oraz przeglądać i modyfikować te już przez nas przygotowane. Do dodawania służy przycisk z plusikiem, a wykreślanie konkretnych pozycji z aplikacji polega na dotknięciu kwadraciku obok wybranego produktu. Tłumaczy się to tak samo prosto, jak wygląda w praktyce, tak więc jestem przekonany, że MyGrocery znajdzie wśród Was swoich wielbicieli.

Każdą z zakupowych list możemy udostępniać. W moim przypadku znakomicie sprawdziła się współpraca MyGrocery ze smartwatchem, dzięki której mogłem w programie najpierw napisać, co powinienem kupić, natomiast później wyświetlić to na ekranie mobilnego zegarka. Myślę, że nie muszę pisać, jak bardzo ułatwiło mi to życie.

list1

W opcjach dostępnych w programie istnieje możliwość włączenia inteligentnych podpowiedzi. Prawdopodobnie przydawałyby się one znakomicie, ale – niestety – przygotowane zostały jedynie w angielskiej wersji językowej. Wniosek nasuwa się zatem sam – w naszym kraju raczej nie jest to godna uwagi funkcja.

Prostota sprawia, że korzystanie z MyGrocery to sama przyjemność. Osobiście, oczekuję od tego typu programów czegoś więcej, dlatego też zostanę przy Listonicu. Mimo to, zdaję sobie jednak sprawę, iż ci, którym zależy tylko na podstawowej funkcjonalności, będą zadowoleni z oferowanych w aplikacji opcji.