Mr Flap – kolorowa, zakręcona wersja Flappy Birda

0
605

Podejrzewam, że większości z Was (albo nawet wszystkim) znudziło się już latanie ptakiem między zielonymi pikselowymi rurami i nabijanie punktów. Nie wydaje mi się jednak, by była to jakakolwiek przeszkoda w wypróbowaniu gry mobilnej o nazwie Mr Flap, która – mimo że ma wiele wspólnego z Flappy Birdem – jest on niego zdecydowanie bardziej, jakby to powiedzieć… zakręcona.

Głównym bohaterem opisywanej produkcji jest nie kto inny jak sympatyczny, wyposażony w dwa skrzydełka ptaszek. Co przychodzi nam wspomnianym stworzonkiem robić? Myślę, że jest to dość oczywiste. Musimy nim latać. I to w taki sposób, aby nie uderzył w żadną z wirtualnych przeszkód, co wbrew pozorom nie jest wcale tak proste, jak mogłoby się wydawać.

fap

Różnica pomiędzy Mr Flap a Flappy Birdem jest taka, że w tym pierwszym planszą nie jest przesuwająca się w poziomie plansza, lecz znajdujące się w ciągłym ruchu koło, z którego raz po raz wychodzą wszelkiego rodzaju przeszkadzajki.

Każdy obrót wykonany bez skuchy jest premiowany jednym punktem. Im więcej „oczek” na naszym koncie, tym lepiej. Warto się starać, bowiem wyniki zapisują się na tablicy wyników Google Games, tak więc wszyscy nasi znajomi mają wgląd do tego, jaki najlepszy rezultat udało nam się osiągnąć.

Nie można również zapominać o tym, że zdobywając pięć punktów, otrzymujemy dostęp do trybu Hardcore. A tutaj zabawy jest już co nie miara, bo nie dość że przeszkody się poruszają z zawrotną prędkością, to jeszcze po każdym okrążeniu całkowicie się zmieniają, utrudniając nam wyśrubowanie bardzo dobrego wyniku.

fap1

Sterowanie w Mr Flap – co na pewno nikogo z Was nie zdziwi – opiera się na dotykaniu palcem po ekranie. Nie jest to może jakiś bardzo skomplikowany sposób, ale na pewno idealnie pasujący do tego typu produkcji. Nikt chyba nie wyobraża sobie,  by ptaszkiem kierowało się za pomocą akcelerometru, prawda?

Opisywana gra pod względem audiowizualnym, według mnie, prezentuje się znacznie lepiej od pikselowego oryginału. Minimalizm to bez wątpienia jedna z największych zalet Mr Flap. Na pewno jednak nie jedyna.