Moy’s World – klasyczna platformówka z konkurentem Pou

0
1275

Moy to chyba najbardziej znany konkurent Pou. Cóż, może i nigdy nie będzie on w stanie zdetronizować króla ziemniaczka, ale pewne jest jedno – platformówka z jego udziałem o nazwie Moy’s World jest zdecydowanie wara uwagi. I to nie tylko dlatego, że jest całkowicie darmowa.

Każdy z Was na pewno kojarzy Mario Bros, a to oznacza, że pisanie o zasadach gry Moy’s World trochę mija się z celem. W końcu każdy mały lub duży fan platformówek doskonale wie, co robi się z pieniążkami, przeciwnikami oraz zielonymi, długaśnymi rurami, w których może kryć się coś więcej, niż tylko pustka.

Moy’s World oferuje cztery rozdziały, w których kierujemy głównym bohaterem, unikają przeszkadzajek i zbierając monety. Wirtualna waluta w tym przypadku nie jest bez znaczenia. Dzięki niej istnieje możliwość zmiany stroju fioletowego stworka. Co najważniejsze, dodatków jest naprawdę całkiem sporo, dzięki czemu każdy powinien w jakimś stopniu wybrać coś dla siebie.

Na samym początku mamy dostęp tylko do jednego działu z planszami. Uzyskanie kluczyka do kłódki blokującej pozostałe wiąże się z zebraniem przez nas określonej liczby gwiazdek. Każdy level to szansa na zdobycie trzech takich symboli, ale w tym przypadku ich końcowa ilość nie zależy od naszych starań (czyli im więcej punktów, tym więcej gwiazdek), lecz głównie od spostrzegawczości.

Nie mogło być inaczej – sterowanie, z jakim mamy do czynienia w Moy’s World jest niezwykle proste. Dwa przyciski służą nam do poruszania i jeden do skakania. Nie ma tutaj żadnej filozofii, dzięki czemu spokojnie spróbować swoich sił może zarówno dziecko, jak i starszy gracz.

Spodziewanie się po Moy’s World rewelacyjnej grafiki jest dość niepoważne. Trzeba przecież mieć na uwadze, że nie jest to jedna z tych gier, które zachwycają wyglądem. Pokuszę się nawet o inne stwierdzenie – gierka z tego wpisu na pewno pod względem wizualnym Wam się nie spodoba. Ale czy to oznacza, że podobnie będzie z rozgrywką? Nie, nie i jeszcze raz nie!