Montezuma Puzzle 2 – chilloutowa układanka [VIDEO]

1
816

Wszelkiej maści układanki czy też łamigłówki wymagają od nas czegoś więcej, niż tylko sprawnego rozwiązywania mniej lub bardziej skomplikowanych zadań. Zazwyczaj w tego typu grach liczy się również nasza precyzja oraz szybkość podejmowania decyzji. W przypadku Montezuma Puzzle 2 jest zupełnie inaczej i jeśli w Google Play zdecydowano by się kiedyś na kategorię „Chilloutowe”, na pewno wspomniany tytuł zajmowałby w niej honorowe miejsce.

Montezuma Puzzle 2 to układanka, jakich można znaleźć w sieci całe mnóstwo. Nasze główne zadanie polega w niej na łączeniu ze sobą kolorowych klocków o różnych kształtach w taki sposób, aby te w ostatecznym rozrachunku stworzyły pożądany, wyświetlany na ekranie kształt. Na początku tworzy się bardzo proste figury, na przykład, kwadrat. Takie prościutkie zadania kończą się jednak dość szybko i tak naprawdę dopiero po nich występują prawdziwe wyzwania.

puzzle

 Autorzy opisywanej gry przygotowali dla nas równo 100 poziomów do ukończenia. Co ciekawe, wcale nie musimy wykonać prawidłowo zadania w jednym z etapów, aby uzyskać dostęp do kolejnego. Każda plansza jest odblokowywana automatycznie. Jeśli więc akurat nie mamy weny na jeden z kształtów, możemy sobie go bez żadnych konsekwencji odpuścić i przejść do następnego.

Tak jak wspomniałem, im późniejszy level, tym trudniej go okiełznać. Na szczęście, w Montezuma Puzzle 2 nikt nie wymaga od nas robienia czegokolwiek na czas. Najważniejsze to ułożyć pożądany kształt. Czy uda nam się to w minutę, czy godzinę – nie ma to żadnego znaczenia. I bardzo dobrze. W końcu gry są również po to, aby pomóc nam się zrelaksować po ciężkim dniu pracy.

puzzle1

Bez względu na to, na jakim etapie przyjdzie nam sprawdzać swoje umiejętności, zawsze skorzystać możemy z systemu podpowiedzi. Dzięki niemu możemy krok po kroku prześledzić prawidłowe rozwiązanie konkretnego zadania. Podobnie jak w przypadku czasu na ukończenie leveli, tutaj także nie mamy do czynienia z jakimikolwiek limitami. Oznacza to, że możemy korzystać z tak wielu ułatwień, jak nam się to tylko żywnie podoba.

Jedynym minusem Montezuma Puzzle 2 wydają się być ciągle wyświetlające się reklamy (bo do grafiki i rozgrywki nie można mieć żadnych pretensji). Z drugiej strony… jakoś na życie zarabiać trzeba, a że gra jest darmowa, nikt nie wymaga od autorów, aby w apce bez jakichkolwiek mikropłatności nie umieścili żadnego banneru, prawda?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here