Monster Rush: Invasion – humorzasty tower defense

0
609

Podejrzewam, że większość z Was lubi od czasu do czasu „popykać” sobie w jakiegoś tower defense’a. Trzeba przyznać, że produkcje tego typu bywają nieraz naprawdę wciągające. Co jednak zrobić, kiedy każda kolejna jest coraz bardziej brutalna, a my poszukujemy raczej czegoś lżejszego i oferującego większe poczucie humoru? Myślę, że znam na to pytanie odpowiedź. Wystarczy po prostu pobrać na swojego smartfona apkę Monster Rush: Invasion.

Najliczniejszą grupę wśród bohaterów Monster Rush: Invasion stanowią owoce. Takie, jak te, które ludzie na wsi spotkać mogą przy swoich domach, a miastowi w hipermarketach. Rożnica polega jedynie na tym, że występujące w grze wyposażone są w dodatkowe zdolności oraz – co bardzo ważne – oczy, uszy, a niekiedy i coś więcej. Widzieliście kiedyś truskawkę w opasce? Nie? No to tutaj będziecie mieli okazję.

td

Jak to zwykle w tower defense’ach, w produkcji studia Meerkat Studios naszym zadaniem jest korzystać z zasobów obronnych w taki sposób, by jednostki wroga nie dostały się do konkretnego miejsca na planszy. Akcja rozgrywa się na różnych planetach. Na każdej z nich występują różni bohaterowie. Do przejścia mamy etapy na kosmicznych obiektach pełnych, między innymi, słodyczy oraz przedmiotów, z których korzystają ludzie występujący w cyrkach.

W trakcie zabawy możemy rozstawiać podopiecznych jak nam się to tylko podoba, a także istnieje opcja dostawiania zupełnie nowych owocowo-dziwnych żołnierzy. Warto podczas walki zwracać uwagę na wypadające z wrogów diamenty, dzięki którym możemy odblokowywać nowych sojuszników pomagających nam w zwalczaniu zła.

td1

Twórcy Monster Rush: Invasion przygotowali dla nas całkiem sporo poziomów, dzięki czemu gra znakomicie sprawdza się w roli zabijacza długotrwałej nudy. Może być również świetną zabawką dla dzieci. Spokojnie, nie znajdziecie tutaj ani krzty brutalności czy krwi, tak więc Wasze pociechy po kilkunastu minutach spędzonych nad apką raczej nie będą miały koszmarów.

Graficznie Monster Rush: Invasion to bardzo udany produkt mobilny. Wirtualne planety przedstawione w grze znakomicie się prezentują. Wygląd to jednak nie wszystko. Na szczęście z dźwiękami także jest bardzo, bardzo dobrze.