Monster Raid – podróbko Pikachu, wybieram cię!

0
935

Po tym jak w naszym kraju kreskówka Pokemon zadebiutowała na jednym z kanałów telewizyjnych, słyszał o niej pewnie każdy. Tyczy się to również tych, co mają dopiero kilka lat na karku. Gra z tego wpisu, czyli Monster Raid, to jednak nie propozycja dla najmłodszych. To przede wszystkim fajna gra w japońsko-koreańskim stylu, która wciąga bardziej, niż niejedna mniej dziecinnie wyglądająca apka!

Gra Monster Raid to RPG-ek o dwuwymiarowym wyglądzie charakterystycznym dla azjatyckich produkcji. Mamy tutaj ogrom barwnych elementów, abstrakcyjnie wyglądających miejsc i mnóstwo bohaterów o niecodziennym sposobie bycia. Oczywiście, takie rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników, ale mam dziwne przeczucie, że w tym przypadku tych drugich będzie znacznie mniej.

Monster Raid

Nietrudno jest zgadnąć, co takiego trzeba robić w Monster Raid. Gracz kieruje tu trenerem stworków kojarzących się z Pokemonami, a jego zadaniem jest pokonywanie rywali, zdobywanie nowych okazów i ulepszanie tych znajdujących się już w kolekcji. Dobra wiadomość jest taka, że w świecie gry występuje ponad 300 gatunków do zbadania i zgarnięcia. Zapewnia to długie godziny niezapomnianej przygody!

Nie można nie pochwalić Monster Raid za spory wybór trybów gry. Mamy tutaj bowiem nie tylko standardową kampanię, lecz także zabawy wieloosobowe takie jak walki na arenach oraz grupowe najazdy na bazy najtrudniejszych do pokonania przeciwników. Wszystko to – rzecz jasna – odblokowywane jest stopniowo wraz z naszym postępem.

Dużo możliwości to także sporo mikropłatności. Nikt z Was pewnie nie będzie zbytnio zdziwiony faktem, iż w Monster Raid za prawdziwe pieniądze można załatwić niemalże wszystko. Co gorsza, po pewnym czasie zaczyna nam tu naprawdę doskwierać brak niektórych wyjątkowych przedmiotów. Jak to zwykle bywa, jakoś tam można sobie bez nich poradzić, ale gdy je mamy, znika wiele problemów.

Dzieło studia Orca jest dostępne dla szerszego grona graczy spoza Azji od niedawna. Warto więc skorzystać z okazji i już teraz rozpocząć budowę armii stworów, które będą postrachem dla wirtualnych oponentów ze Starego Kontynentu i nie tylko!