Moja Gazetka – polowanie na promocje

0
819

Mimo że mieszkam w dużym mieście, do mojej skrzynki na listy trafia bardzo mało gazetek promocyjnych. Muszę przyznać, że należę do osób, które lubią polować na okazje i przeglądać wszelkie materiały, jakie to ułatwiają. Do niedawna w tym celu wchodziłem na strony internetowe i pobierałem PDF-y z aktualną ofertą. Teraz zdecydowanie mogę zrezygnować z tej opcji, a wszystko dzięki aplikacji Moja Gazetka.

Opisywany program został stworzony przez naszych rodaków, tak więc – jak pewnie już się domyśliliście – dostępny jest w polskiej wersji językowej. Teoretycznie, jest to drobiazg, ale w praktyce bardzo często okazuje się, iż brak rodzimego języka wpływa na komfort pracy z aplikacją. Na szczęście, w przypadku Moja Gazetka nie musimy pisać o wielu przeciwnościach, bowiem apka jest naprawdę wyjątkowo dobrze zrobiona.

gazetka

Ekran główny domyślnie wyświetla nam listę aktualnych gazetek wszystkich sklepów, jakie znajdują się w bazie aplikacji. Jeżeli nie mamy ochoty przeglądać ofert dla mieszkańców innych miast, wystarczy uruchomić odpowiednią zakładkę i wpisać nazwę lub kod pocztowy interesującej nas miejscowości. Prościej to już chyba by się nie dało, prawda?

Przed przeglądaniem jakiegokolwiek katalogu możemy przyjrzeć się jego miniaturce oraz sprawdzić ważność. Bardzo spodobało mi się to, że Moja Gazetka pokazuje jedynie aktualne oferty, dzięki czemu nie musimy martwić się tym, czy jesteśmy z promocjami na bieżąco, czy też niekoniecznie.

Co do samego oglądania gazetek, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Strony zmieniamy, wykonując odpowiedni gest, a kiedy chcemy zoomować dane miejsce po prostu „szczypiemy” ekran. Czytając tę krótką instrukcję, można dojść do prostego wniosku – Moja Gazetka to wyjątkowo łatwa w obsłudze aplikacja, która idealnie nadaje się dla użytkowników smartfonów w różnym wieku.

gazetak1

Do plusów programu warto zaliczyć głównie dwie funkcje. Pierwsza z nich to możliwość zapisywania sklepów do grona ulubionych, natomiast druga – przycisk pozwalający na „save” konkretnej strony z przeglądanej przez nas gazetki. Mogłoby się wydawać, że to ostatnie to tylko niepotrzebny gadżet, ale rzeczywistość pokazuje, że jest zupełnie na odwrót.

Z racji tego, że Moja Gazetka jest darmowa, wyświetlają się w niej reklamy. Na szczęście, nie są one na tyle nachalne, by trzeba było użyć wobec nich wielu słów krytyki.