Modern Command – czas wytoczyć ciężkie działa!

0
584

Jeżeli obrona wirtualnego terenu za pomocą tradycyjnych łuków absolutnie Was nie bawi, możliwości, jakie niesie za sobą produkcja Modern Command nie powinny sprawić, że będziecie narzekać. I choć studio Chillingo kojarzy się z systemem mikropłatności, tym razem nie będziecie musieli wydawać ani złotówki.

Modern Command to gierka stworzona z myślą o miłośnikach tower defense’ów. W opisywanej apce gracz ma za zadanie bronić swojej bazy przed nalotem wrogich jednostek, jednak nie robi tego wciąż w tym samym miejscu, lecz przenosi się z jednej lokalizacji do drugiej. A wszystko to po to, by walczyć z szerzącym się na świecie terroryzmem.

Rozgrywka dostępna w Modern Command nikomu z Was nie powinna sprawić większych kłopotów. Kierowane przez nas maszyny wojenne potrafią oddać strzały różnego rodzaju, a celem jest wybranie takiego, który będzie najlepiej pasował do danej sytuacji. Oczywiście, nie atakujemy tak samo małych pojazdów, jak dużych oraz pojedynczego elementu podobnie jak całej zgrai.

W trakcie tutorialu mamy okazję do tego, by wypróbować w praktyce trzy sposoby działań ofensywnych. Jak pewnie się domyślacie, kiedy zaczynamy już właściwą rozgrywkę, każdą z owych broni musimy zdobywać sumienną pracą i tylko od nas zależy, czy nastąpi to w miarę szybko, czy też nie.

Liczba plansz, jaka czeka na graczy w Modern Command, nie jest zatrważająco duża, ale jak na dzisiejsze warunki nie powinna być przez Was uznawana za wadę. Szczególnie, iż levele są dość zróżnicowane i tak naprawdę nie zdarzają się sytuacje, w których dwa razy wykonujemy podobną misję (pod względem taktycznym).

Po grze studia Chillingo spodziewałem się całej masy mikropłatności, ale zostałem w tej kwestii bardzo pozytywnie zaskoczony. Wiadomo, że istnieją dodatki, które możemy sobie tu kupić za prawdziwe pieniądze. Spędziłem jednak z Modern Command całkiem sporo czasu i śmiało mogę powiedzieć, że dobra zabawa wcale nie jest jednoznaczna z sięganiem do portfela.

Co do grafiki, niektórzy z Was będą nią trochę zawiedzeni. Wygląda poprawnie, ale nie ma w niej czegoś, co wprawiałoby nas w osłupienie. A szkoda, bo przecież Modern Command to dzieło nie byle jakiej firmy.