Mmm Fingers – mniam, mniam, pyszne paluszki!

0
883

Nie ma co ukrywać, że w grach mobilnych nie przejmujemy się raczej zbytnio uszkodzeniami ciała głównego bohatera. W końcu to nie nasza głowa została skaleczona, albo nie my właśnie straciliśmy rękę. Co by nie mówić, produkcja Noodlecake Studios o nazwie Mmm Fingers jest pod tym względem nieco inna. Jeżeli jeszcze tytuł nie pomógł Wam w znalezieniu odpowiedzi, dlaczego, czytajcie dalej.

W grze Mmm Fingers nie mamy głównego bohatera. Nie kierujemy tutaj bowiem żadnym wirtualnym ludzikiem czy też stworem o bliżej nieokreślonym imieniu. Po czym więc stwierdzamy, że przegraliśmy i musimy zaczynać od nowa? Głównie po stanie naszych… palców. To właśnie one pełnią w tym przypadku rolę najważniejszej osobistości rozgrywki. Pomysłowe i intrygujące, oto właśnie chodzi!

mmm

Zabawa w opisywanej produkcji jest dość łatwa do wytłumaczenia. Przytrzymujemy palec na ekranie i robimy wszystko, co w naszej mocy, by nie spotkał on się z żadną z przygotowanych przeszkód. Oczywiście, mobilne pułapki nie są w stanie pozbawić nas kawałków ciała. Możecie być jednak pewni, iż przegrana polegająca na wirtualnym „skaleczeniu” Waszych palców będzie Was dużo bardziej boleć od śmierci pikselowego wojownika, kosmity czy też czarodzieja.

Rozgrywka w Mmm Fingers nigdy się nie kończy. Chodzi więc tutaj o bicie rekordów dystansowych, czyli im większą ilość metrów uda nam się przejść bez skuchy, tym lepiej dla nas. Warto przy tym zaznaczyć, iż przeszkadzjaki generują się na planszy w sposób losowy. Jest zatem bardzo nikłe prawdopodobieństwo spotkania w krótkim odstępie czasu dwóch takich samych konstrukcji levelu.

mmm1

Większość pułapek przygotowanych dla nas przez autorów Mmm Fingers jest ruchoma. Każdy ruch trzeba przez to dobierać bardzo ostrożnie i liczyć się z tym, iż jeden mały błąd może przesądzić o naszej przegranej. A tego przecież nie chcemy. W końcu nic tak nie motywuje jak możliwość wyśrubowania fajnego rekordu i… pokonanie znajomego.

Jak pewnie już się domyśliliście, w Mmm Fingers dostępna jest globalna tabela wyników. Noodlecake Studios pokusiło się też o system osiągnięć. Co prawda, do bardzo obszernych on nie należy, ale punkty doświadczenia do Google Play Games zawsze się przydają, czyż nie?