Mistrz Słów to polska gra słowna, która przypadnie do gustu humanistom i tym umysłom ścisłym, które z języka polskiego miały co najmniej dwóję 🙂

O tym, że gry słowne uzależniają, nikogo nie trzeba ostrzegać. Wyszukiwanie słów potrafi sprawić wiele radości, pod warunkiem zrozumienia wszystkich zasad.

Zasady gry Mistrz Słów

W opisywanej aplikacji wystarczy w odpowiedni sposób przeciągać litery, by stworzyć słowa będące rozwiązaniami w poszczególnych poziomach. Cała zabawa polega na tym, by spośród dostępnych liter wybrać te, które po odpowiednim połączeniu, zapełnią puste dotąd bloczki na specjalnej tablicy punktowej.

Mistrz Słów pozwala na rozpoczęcie przygody od banalnych, często używanych słów. Z czasem, wraz z osiąganiem kolejnych leveli wtajemniczenia (a tych jest ponad 2 tysiące), do akcji wkraczają dużo trudniejsze wyrazy, które nie są tak oczywiste, jak popularne rzeczowniki, czasowniki, czy przymiotniki.

Dość ciekawą opcją jest możliwość brania udziału w swego rodzaju misjach pobocznych. Autorzy oddali do dyspozycji graczy bonusowe słowa, za odnalezienie których należy się nagroda.

Codzienne wyzwania to kolejna ciekawa funkcja, dzięki której normalna, z czasem być może nawet monotonna rozgrywka, nabiera kolorów.

Wygląd i oprawa dźwiękowa

W ustawieniach gry można swobodnie zmieniać motywy, by najlepiej dopasować grafikę do swoich preferencji. Wśród tematów znajdziemy: sushi, halloween, klasyczny, muzyczny, czy krawiec.

Ustawienie innej oprawy graficznej w żaden sposób nie wpływa na słyszane dźwięki i melodie. Te w swojej prostocie prezentują się całkiem przyjemnie i nie stanowią żadnej blokady dla logicznego myślenia.

Pomagajki i mikropłatności

Jak w każdej tego typu grze, tak i w Mistrzu Słów znajdziemy podpowiadajki w kilku postaciach. Pierwsza opiera się na tasowaniu (które tak naprawdę nic poza kolejnością wyświetlania liter nie zmienia – jest natomiast darmowa), druga pozwala na poproszenie o pomoc znajomych (również bezpłatna), trzecia natomiast pokazuje na tablicy punktowej pierwszą literę, na jaką zaczyna się dane słowo. Koszt odblokowania jednej litery to 60 złotych monet.

Pieniądze zbierane podczas zabawy to nic innego, jak wynagrodzenie za odgadnięte wyrazy i premie za dodatkowe misje.

Sposobem na szybkie wzbogacenie się, jest zakup pakietu monet za prawdziwe pieniądze. Przeciwnicy mikropłatności jednak płakać nie będą, bo zakładając chociaż podstawową wiedzę z języka polskiego, żadne wewnętrzne płatności nie będą potrzebne 🙂