Minigore 2: Zombies – no, zombiaki, który jeszcze odważy się podejść?

1
659

Kilka dni temu zadebiutowała w Google Play gra o nazwie Minigore 2: Zombies. Początkowo nie przykuwała mojej uwagi. Bo i ikonka taka, jakich wiele, no i to „zombies” w tytule, które widać w Androidowym sklepie niemal na każdym kroku. Coś jednak sprawiło, że w końcu postanowiłem spróbować swoich się we wspomnianej produkcji. I wiecie co? Wcale tego nie żałuję!

W grze Minigore 2: Zombies przychodzi nam wcielić się w ludzika o kwadratowej twarzy, który musi radzić sobie z zombiakami. Umarlaki otaczają głównego bohatera niemal na każdym kroku, tak więc na nudę ani przez chwilę nie można narzekać. Żeby było jeszcze ciekawiej, nasi przeciwnicy nie zawsze są tacy sami. Nie musicie zatem umartwiać się, że przyjdzie Wam ciągle niszczyć niczym nieróżniące się od siebie stwory.

gore

Autorzy produkcji przygotowali dla nas całe mnóstwo wirtualnych gadżetów, które urozmaicają zabawę w pozbawianie życia (hm, brzmi dziwnie) zombie. Co najważniejsze, każdy ze wspomnianych elementów dostępny jest całkowicie za darmo. To znaczy, nie musicie za niego płacić diamentami, które kupić można tylko za prawdziwe pieniądze. Chodzi głównie o to, byście sumiennie zbierali cenne fanty w grze, a następnie na coś je przeznaczyli. Wprawdzie nie jest to pierwsza gra tego typu, ale wciąga jak sokowirówka warzywa i owoce.

Minusem apki są wyświetlające się reklamy. Po kilku rozegranych rundach nasz ekran zostaje wyposażony w baner reklamujący jakąś grę, stronę czy produkt. Rozumiem, że autorzy muszą jakoś zarabiać na swoich grach i nie mam do nich o to pretensji. Może jednak wreszcie ktoś wpadnie na pomysł, by dać ludziom po prostu zakładkę, gdzie każdy mógłby w prosty sposób dokonać dobrowolnej wpłaty?

gore1

Graficznie – wbrew pozorom – Minigore 2: Zombies to bardzo udany mobilny twór. Początkowo spodziewałem się kolejnej podróbki Minecrafta lub czegoś w tym rodzaju. Okazało się jednak, że ludzie  z Mountain Sheep pokusili się o stworzenie naprawdę dobrej jakości apki, która pod każdym względem wypada bardzo dobrze.