Minecraft Pocket Edition, czyli kieszonkowa wersja kanciastej gry

11
1761

Jeżeli należycie do osób, które nie wyobrażają sobie rynku gier komputerowych bez Minecrafta, na pewno nie będziecie zastanawiać się długo nad pobraniem smartfonowo-tabletowej wersji swojej ulubionej, kanciastej gry. Minecraft Pocket Edition to mobilna wersja PC-towego hitu, która powstała z myślą o tych, którzy nawet w autobusie, tramwaju czy poczekalni u lekarza chcieliby stworzyć coś pikselowego w wirtualnym świecie. Jeśli wydaje Wam się, że kieszonkowa wersja nie jest w stanie nic ciekawego zaoferować, nawet nie wiecie, jak bardzo się mylicie.

Rozgrywka w mobilnej wersji Minecrafta nie wiele się różni od tej desktopowej. Podobnie jak w oryginalne, tutaj także naszym zadaniem jest chodzenie wirtualną postacią i tworzenie wszelkiego rodzaju przedmiotów. W zależności od trybu gry, budujemy, by przetrwać w brutalnym świecie pełnym niebezpieczeństw albo też, aby po prostu zaspokoić architektoniczną część naszego umysłu.

minecraft1

Autorzy Minecraft Pocket Edition postanowili nie tylko zaoferować tryb dla jednego gracza, lecz przygotowali również dobrze funkcjonujący multiplayer, który pozwala nam spotkać się w pikselowym świecie ze znajomymi podłączonymi do sieci internetowej. Możecie wierzyć mi lub nie, ale minecraftowa zabawa wieloosobowa w smartfonie to naprawdę świetna rzecz.

Jeśli chodzi o liczbę dostępnych w grze narzędzi, jest nieco ubogo. Podstawowe przedmioty w apce występują, ale nie ma możliwości skorzystania z wszystkich, jakie powstały na potrzeby Minecrafta. Brakuje też – rzecz jasna – opcji umożliwiającej nam zainstalowanie różnych modyfikacji, urozmaicających model rozgrywki.

minecraft

O grafice i sterowaniu wiele pisać nie trzeba. Minecraft Pocket Edition prezentuje się podobnie, jak standardowa wersja – jest więc kanciasto do potęgi. Jeśli chodzi natomiast o kierowanie postacią, wykorzystujemy do tego wirtualną, dotykową konsolkę, do której dość szybko można się przyzwyczaić.