Millionaire POP – to się nazywa kapitalistyczne podejście do układanek!

0
656

W grach z gatunku match-3 było już niemal wszystko: zwierzaki, żelki, diamenty i wiele, wiele więcej. Dlaczegóż by więc nie zamienić tych popularnych elementów w coś bardziej współczesnego? Twórcy wpadli na świetny pomysł i zamienili urocze klocki w pieniądze. Można zatem śmiało powiedzieć, że w Millionaire POP chodzi o zarabianie pieniędzy.

Są tacy ludzie, i wiem to z własnego doświadczenia, którzy patrzą na wszystko przez pryzmat złotówek, dolarów i innych. Kupiłeś lodówkę? Świetnie, kosztowało cię to pewnie ponad tysiaka. Masz nowy samochód? Na kredyt? Nieźle, to teraz będziesz musiał spłacić prawie czterdzieści „baniek” plus odsetki. Pewnie też znacie takie osoby. Nie będziemy ich tu jednak oceniać, ale jeśli je spotkacie w najbliższym czasie, na pewno śmiało możecie im polecić Millionaire POP.

pop

W opisywanej grze nie ma mowy o jakichkolwiek elementach rodem ze świata fantasy. Elfy, mikstury czy runy zostały w tym przypadku zastąpione kolorowymi żetonami, symbolizującymi najpopularniejsze waluty. W każdej planszy chodzi o zarobienie określonej kwoty wyrażonej w amerykańskich dolarach. Niestety, nie istnieje tutaj żaden przelicznik, a więc funty czy euro traktowane są na równi z „zielonymi”.

Liczba plansz w Millionaire POP to zdecydowanie jedna z największych zalet. Świat gry podzielony jest na kontynenty, które skrupulatnie zwiedzamy, by następnie je opuścić na rzecz innego. Oczywiście, same plansze to nie tylko „suche” robienie mamony. Wraz z naszym postępem, w levelach pojawia się coraz więcej niepieniężnych przeszkód, na przykład, murków z czerwonej cegły.

pop1

Po synchronizacji profilu w grze z Facebookiem, dostajemy wgląd do rezultatów naszych znajomych. Fajne jest przede wszystkim to, że po ukończeniu poziomu od razu dostajemy informację, czy udało nam się kogoś pobić w rankingu, czy nie. Super sprawą jest też specjalne wyzwanie tygodnia. W nim zabawa jest na czas, a więc poradzić sobie powinni głównie typowi sprinterzy.

Millionaire POP pobierzecie z Google Play za darmo. Jak to w match-3 (szczególnie stworzonej przez miłośników pieniędzy), jest w niej trochę mikropłatności, które pozwalają na nabywanie power-upów.