Merged – kości zostały rzucone… trzeba je teraz policzyć!

0
911

To nie będzie typowa matematyczna gra. To będzie coś dla fanów hazardu. No, może nie tak dosłownie, ale jednak w Merged kości odgrywają bardzo ważną rolę, a wiadomo, że nikomu z nas nie kojarzą się one z niedzielnymi obiadkami w gronie najbliższych.

Mam nadzieję, że tym hazardem za bardzo Was nie odstraszyłem. Merged to przede wszystkim łamigłówka i musicie o tym pamiętać. Nie będziecie stawiać w niej pieniędzy, a jedynie dobrze się bawić i rozgrzewać swój umysł do czerwoności. Okej, przekoloryzowałem, jednak i tak nie powinniście mieć wielu powodów do narzekania.

merg

Merged wygląda dość typowo. Plansza składa się z małych kwadracików, w których musimy umieszczać kolorowe elementy wyglądające jak spłaszczone kości do gry. Wszystkie klocuszki o jednakowych wartościach i takich samych barwach musimy łączyć w grupki po trzy lub więcej. Dzięki temu zdobywamy punkty, usuwamy stare elementy, a w ich miejsce pojawiają się nowe.

W grze musimy non-stop główkować, mimo że kolejne pola pojawiają się nam losowo. Co ciekawe, nie wszystkie kości występują pojedynczo, co jeszcze bardziej utrudnia nam realizację zadania we właściwy sposób. Chcąc nam nieco ułatwić sprawę, twórcy Merged przygotowali bardzo przydatny wirtualny przedmiot: kosz na śmieci.

merg1

Za jedyne 250 monet można usunąć barwne części rozgrywki, które krzyżują nam plany. Niestety, zdobywanie waluty nie jest łatwym zadaniem, więc musicie wybić sobie z głowy, że będziecie mogli nadużywać śmietniczki tak długo, jak tylko będziecie mieli na to ochotę.

Oczywiście, jest sposób, by ominąć limity. Wystarcz zapłacić, a na koncie pojawia się pokaźna liczba monet. „Pokaźna” to nie to samo co nieograniczona, więc nawet ci bardziej rozrzutni gracze mogą zapomnieć o beztroskiej grze no-limit.

Przyjęło się, że w przypadku gier logicznych zapomina się o grafice. W tym przypadku raczej nie ma sensu ignorować tej reguły, ale warto i tak wspomnieć, że Merged prezentuje się całkiem nieźle, a wręcz… dość artystycznie. Moim zdaniem, jest to tytuł godny zainteresowania. I nie tylko dlatego, że jest darmowy, ale o tym już powinniście doskonale wiedzieć.