Meganoid – pikselowa platformówka

0
751

Jeżeli macie już za sobą czasy szkolne, z pewnością wychowywaliście się na pikselowych produkcjach. Dla tych, co w czasach dobrze wyglądającego trójwymiaru i skomplikowanej rozgrywki nadal lubią korzystać z uroków „kwadratowego” wyglądu – postanowiłem wspomnieć na łamach Androidweb.pl o produkcji Meganoid, którą opublikowało w Google Play studio Orange Pixel.

W grze Meganoid przychodzi nam kierować nieznanym z imienia i nazwiska bohaterem, który z niewiadomych przyczyn dostał się do świata pełnego niebezpiecznych mechanicznych stworów. Jak to zwykle w platformówkach, celem numer jeden jest dotarcie do końca danego poziomu w jak najlepszym stylu. Utrudnieniem jest w tym przypadku bez wątpienia limit czasowy, który napędza nas do działania, a nie kombinowania tylko w głowie.

meganoid

Ludzie z Orange Pixel przygotowali dla nas aż 300 poziomów do ukończenia. Pierwsze z nich nie należą do wielce skomplikowanych czy wymagających. Z biegiem czasu pojawia się jednak coraz więcej przeszkadzajek, a mniej przyrządów, które są w stanie nam pomóc. Oczywiście, najwięcej krzywdy są w stanie zrobić nam występujące w wirtualnym świecie postaci.

Każdy, kto lubi pikselowe zręcznościówki, nie powinien w Meganoidzie narzekać na nudę. Gdyby jednak tak było, zawsze zamiast nastawiać się na kończenie danych etapów, można zakasać rękawy i spróbować wykonać wszystkie dostępne achievementy. Ale ostrzegam – to wcale nie jest takie proste.

meganoid1

Do sterowania postacią w grze służą nam wirtualne przyciski umieszczone na ekranie. Dwa z nich służą nam do poruszania się w prawo bądź w lewo, natomiast jeden – do skakania. Jak widać, nic, co mogłoby sprawić jakiekolwiek problemy.

Audiowizualnie Meganoid na pewno przypadnie do gustu miłośnikom produkcji w stylu retro. Inni, czyli ci, co nie lubią wszechobecnych pikseli , raczej zachwyceni nie będą. Mimo to, uważam, że powinni dać grze szansę.


logo-app
Meganoid FREE
OrangePixel
0   
qrcode-app