Mega Dead Pixel – cmentarzysko pikseli [VIDEO]

0
653

Lubicie ten stan, kiedy grając w grę, po każdej wpadce pojawia się w Waszych głowach nieodparta chęć spróbowania jeszcze raz, jeszcze raz i jeszcze raz? Mam nadzieję, że tak, bo w opisywanej w tym wpisie produkcji o nazwie Mega Dead Pixel przyjdzie Wam doświadczyć czegoś podobnego wielokrotnie i przekonacie się o tym, jak szybko potrafi zlecieć czas ze smartfonem w dłoni.

Bohaterem Mega Dead Pixel jest ruchliwy i jak najbardziej sprawny piksel, który porusza się po ekranie wirtualnego monitora i stara się wskrzesić swoich umarłych kolegów świecących na czarno. Na pewno nie można autorom opisywanej produkcji zarzucić braku pomysłów. Przyznam się, że po raz pierwszy spotkałem się z tego typu fabułą i choć wydawała mi się mało interesująca, ostatecznie jej uległem i absolutnie tego nie żałuję.

pikxel

Na dobry początek przygotowano dla nas w grze mały tutorial. Dzięki niemu dowiadujemy się, że martwe piksele możemy ożywić tylko i wyłącznie wtedy, gdy przejedziemy obok nich sterowanym przez nas kwadracikiem. Poza tym dostajemy także informacje odnośnie tego, że w trakcie zabawy możemy powiększać naszego bohatera, a zebrane monetki wydawać na ulepszenia.

Sklepik dostępny w Mega Dead Pixel zawiera bardzo dużo dodatków, między innymi, wirtualne nakrycia głowy, niestandardowe kształty pikseli oraz bonusy. Mimo że stroje w grach mają zazwyczaj czysto estetyczny charakter, w tym przypadku jest zupełnie inaczej i tak – na przykład -czapka krasnala sprawia, że w grze pojawiają się jedynie pojedyncze pieniążki zamiast całych grup, ale za to podwójnie powiększa pikselka w przypadku, gdy zbierzemy odpowiedni biały znaczek.

pixel1

Sterowanie zastosowane w grze jest bardzo proste. Opiera się na wykorzystywaniu prawej oraz lewej części ekranu, które – jak nietrudno się domyślić – służą do kierowania ruchomym pikselem w pożądaną przez nas stronę. Wydawać by się zatem mogło, że Mega Dead Pixel to nieskomplikowana produkcja. Jest jednak zupełnie inaczej, bo występujące na ekranie elementy poruszają się w bardzo szybkim tempie, a skuchy są tutaj niemalże niewybaczalne.

W kwestii grafiki prawdopodobnie będziecie mieć mieszane uczucia. Z jednej strony gra jest pikselowa do bólu, ale z drugiej wydaje się, że brakuje w niej czegoś specjalnego. Czegoś, co nie jest dostępne w innych 8-bitowych grach.