Meetup – dla geeków, freaków i pasjonatów

0
788

Macie nietypowe zainteresowania, które nie są pasją nikogo z Waszych najbliższych kręgów? Wbrew temu, co może się wydawać, nie jesteście skazani na samotne pogłębianie wiedzy oraz dyskusje przed lustrem. Na pewno świetnie sprawdzi się w Waszym przypadku aplikacja Meetup, która pozwala na zakładanie nowych grup, dołączanie do już istniejących i… spotykanie się nie w wirtualnym, lecz prawdziwym świecie.

Czym w zasadzie jest Meetup? Najprościej można nazwać go aplikacją społecznościową umożliwiającą organizowanie różnego rodzaju spotkań tematycznych. Bez dwóch zdań nie przyda się tym, którzy potrafią znaleźć swoje bratnie dusze za pomocą Facebooka czy innych popularnych portali. Jest to natomiast świetne narzędzie dla ludzi o dosyć nietypowych zainteresowaniach, czyli astronomach-amatorach, miłośnikach malowania figurek i tak dalej.

ddd

Przed rozpoczęciem korzystania z możliwości programu, trzeba się w nim zarejestrować. Możemy to zrobić albo przez wspomnianego już przeze mnie Facebooka, albo formularz rejestracyjny, który wymaga od nas podania imienia, aktualnego e-maila oraz wieku. Kiedy już najbardziej podstawowe z podstawowych danych mamy z głowy, możemy przejść do konkretów. Najpierw do podania miejsca zamieszania, a następnie zaznaczenia zainteresowań.

Do wyboru mamy w Meetup co najmniej dziesięć działów, w których znajdą coś dla siebie zarówno fani gier komputerowych oraz programowania, jak i ci, co zamiast klawiatury skupiają się na szydełkowaniu bądź szyciu na maszynie. Warto zaznaczyć, że decydując się, na przykład, na kategorię Tech nie musimy od razu dostawać informacji o wszystkich nowych wpisach, które się w niej pojawiły. Autorzy apki umożliwili nam dosyć szczegółowe wyznaczanie kryteriów zainteresowań, co jest – moim zdaniem – ogromną zaletą.

Program Meetup w Warszawie znalazł dla mnie co najmniej dwadzieścia różnych kółek i grup, które mogłyby mnie zainteresować. Darmowe spotkania na temat programowania, niedzielna medytacja oraz granie w planszówki w pobliskim pubie – to tylko kilka przykładów. Co bardzo ważne, mogłem od razu wyeliminować mało aktywne grupy, ponieważ apka udostępnia harmonogramy spotkań, a te aktualizowane są zazwyczaj na bieżąco.

Obsługa opisywanego narzędzia nie powinna sprawić Wam najmniejszych problemów. Szkoda tylko, że interfejs dostępny jest w języku angielskim. Gdyby nie to, prawdopodobnie Meetup miałby dużo większą liczbę zwolenników w gronie starszych osób albo uczniów głodnych wiedzy czy szukających korepetycji.v