MediSafe – pamiętaj o lekach!

0
911

Mimo że na pewno nikomu z nas nie jest to na rękę, w dzisiejszych czasach nie tylko starsi zażywają wszelkiego rodzaju tabletki. Niestety, tak to już jest, że teraz prawie wszyscy mają dużo spraw na głowie i łatwo jest zapomnieć o sięgnięciu po konkretny medykament. Jak sobie z tym poradzić? Można zainstalować program mobilny o nazwie MediSafe, który miałem okazję ostatnio testować.

Opisywana aplikacja jest bardzo przejrzysta. Kiedy uruchamiamy ją po raz pierwszy, możemy albo od razu przystąpić do korzystania z niej, albo założyć dedykowane nam konto. Domyślam się, że mało kto z Was będzie chciał od razu skorzystać z tej drugiej opcji, ale myślę, że naprawdę warto zastanowić się, czy jest to słuszne podejście. Dlaczego? Już wyjaśniam.

Posiadając konto w MediSafe dostajemy dostęp do funkcji dodawania profili użytkowników. Dzięki temu możemy w jednym programie posiadać zarówno swoją zakładkę, jak i swojego partnera czy dziecka (mam nadzieję, że Wasze pociechy nie muszą zażywać czegoś regularnie, ale nawet w sporadycznych przypadkach opisywany program spisuje się bardzo dobrze).

Ekran główny aplikacji wyposażony jest w wirtualne kółko podzielone na cztery części. Pierwsza z nich to poranek, druga południe i tak dalej, i tak dalej. Po tym, jak dodamy jakiś lek zobaczymy odpowiedni symbol na jednym ze wspomnianych miejsc. Później pozostaje nam już tylko nacisnąć na interesujący nas element i albo zaznaczyć opcję, że już medykament zażyliśmy, albo zdecydować się na małe przesunięcie wstawionej wcześniej daty.

Dodawanie używanych przez nas specyfików jest bardzo proste. Mimo że w bazie programu znajduje się wiele lekarstw, te dostępne w naszym kraju raczej ciężko tu spotkać. No chyba że ktoś potrzebuje jedynie tradycyjnej aspiryny czy witamin o konkretnym symbolu.

Co wpisujemy w rubryczki zamieszczone w MediSafe? Dodajemy pory zażywania danych leków, informacje na temat tego, czy mamy je połykać przed czy po posiłku i tym podobne. Fajną opcją jest również dodawanie do automatycznych „przypominaczy” tych… prawdziwych, a więc naszych najbliższych. Problem jest tylko jeden – osoba, która może nam pomóc, musi być użytkownikiem apki. Jest to na pewno spory minus.

Opisywany program dostępny jest tylko w angielskiej wersji językowej. Myślę jednak, że spokojnie możecie zainstalować go nawet swoim dziadkom. Wystarczy, że sami dodacie im wszystkie leki, a przypomnienia będą aktywować się automatycznie i na pewno ułatwią życie wybranej przez Was osobie.