Maze-A-Maze – labiryntowanie na ekranie

1
739

Kiedy jeszcze chodziłem do przedszkola bardzo lubiłem dostawać różne gazety z łamigłówkami. Szczególnie pochłaniało mnie szukanie odpowiednich dróg w labiryntach narysowanych na kartach. Jeżeli mieliście podobnie, na pewno spodoba Wam się prosta, aczkolwiek naprawdę bardzo fajna, apka o nazwie Maze-A-Maze.

Maze-A-Maze przychodzi nam przeprowadzać wirtualną kulę przez plątaninę dróg w taki sposób, aby udało nam się wykonać zadanie w jak najkrótszym czasie. Limit ustawiony jest na pięć minut. Jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się go przekroczyć, ale warto wspomnieć o tym, iż w ogóle jest on dostępny.

maze

Celem w labiryncie jest otwór, który – w zależności od planszy – znajduje się albo na środku, albo w jednej z bocznych części levelu. O ile pierwsze poziomy nie należą do zbyt wymagających, te od piątego w górę potrafią przysporzyć już całkiem sporych problemów. Na szczęście nie aż takich, by nie można było w końcu ukończyć powierzonego nam zadania.

Sterowanie odbywa się w Maze-A-Maze na dwa sposoby. Możemy kuli wyznaczać drogę za pomocą palca bądź też skorzystać z akcelerometru. Powiem szczerze, żaden z systemów kierowania nie przypadł mi do gustu. Wirtualną konsolkę obsługuje się niewygodnie, a poza tym nie zawsze działa tak, jak powinna. Czujnik ruchu natomiast działa bardzo topornie, czym uniemożliwia nam bicie rekordów punktowo-czasowych.

maze1

Kolejnym minusem opisywanej produkcji wydaje się być liczba dostępnych w niej leveli. Liczyłem, że Maze-A-Maze zaoferuje mi co najmniej 100 poziomów, tymczasem znalazłem tutaj jedynie 30. Według mnie, to zdecydowanie za mało, by polecić apkę na chociażby jeden dzień szkoły czy pracy. Wystarczająco jednak, by korzystać z gry podczas jazdy autobusem.

Pod względem graficznym nie jest rewelacyjnie. Plansze są dwuwymiarowe i – co tu dużo ukrywać – olśniewająco nie wyglądają. Jeśli natomiast chodzi o dźwięki, uważam, że kompletnie nie pasują do tematyki produkcji.

Nie lubię źle kończyć wpisów, dlatego też na deser dwie dobre informacje. W Maze-A-Maze znaleźć można globalny leaderboard oraz achievementsy do wykonania. Oba te elementy świetnie mobilizują nas do rozwiązywania wirtualnych łamigłówek.