Marvel Contest of Champions – kto chce limo od wściekłego Hulka?

0
720

Wśród wszystkich ostatnich nowości w Google Play bez wątpienia największy sukces odniosła do tej pory bijatyka Marvel Contest of Champions. Jeżeli jesteście fanami superbohaterów występujących w komiksach, jestem przekonany nie w stu, nie dwustu, lecz trzystu procentach, że jak raz uruchomicie ten tytuł, nie będziecie mogli się od niego oderwać.

Akcja gry Marvel Contest of Champions osadzona jest w bardzo wielu miejscach, ale śmiało można powiedzieć, że tutaj przede wszystkim uczestniczymy w pojedynkach iście galaktycznych, a więc takich, które znajdują się poza powierzchnią naszej planety. Różne obiekty kosmiczne, czyli gwiazdy, meteory oraz obce planety, widoczne są tutaj niemal na każdym kroku, co może nie każdemu przypadnie do gustu, ale ma szansę powodzenia u większości z Was.

Przy pierwszym uruchomieniu produkcji jej autorzy pokusili się o przedstawienie krótkiej komiksowej historyjki. Wiem, jak ważne dla fanów obrazkowych opowiadań jest zapoznawanie się ze wszystkim samemu, dlatego też pozwólcie, że pominę fabularny aspekt Marvel Contest of Champions i przejdę do konkretów. A naprawdę jest o czym opowiadać.

W chwili obecnej gra podzielona jest na cztery akty. Każdy z nich to okazja do pokonania innych oponentów oraz zdobycia mniejszej bądź większej liczby punktów doświadczenia i – co dość oczywiste – złota oraz innych elementów pełniących rolę kosmicznej wirtualnej waluty. Dzięki wszystkim „błyskotkom” możemy głównie ulepszać posiadanych przez nas bohaterów, a od czasu do czasu pozwolić sobie także na nowych.

Pojedynki jeden na jednego – jak to zwykle one – toczą się na śmierć i życie. Zwycięzca zostanie zatem ogłoszony dopiero wtedy, gdy drugi z uczestników walki starci wszystkie punkty zdrowia. Na początku o porażkę jest naprawdę trudno, jednak im późniejsze etapy, tym gorzej o szybki i bezproblemowy sukces.

Dla fanów zabawy w trybie wieloosobowym również w Marvel Contest of Champions przygotowano coś fajnego. Mowa tu o starciach oko w oko, jakie możemy rozgrywać wybranym (i posiadanym przez nas) herosem. Niestety, na razie nie pokuszono się o jakieś ligi, sezony czy też turnieje, ale wierzę, że wkrótce się to zmieni.

Graficznie produkcja Marvel Contest of Champions urzekła mnie od samego początku. Niestety, nie napiszę tego samego o dźwiękach, bo po prostu nie rozumiem, jak w tak dobrej bijatyce mogło zabraknąć autentycznych odgłosów wydawanych przez poszczególnych superbohaterów.