Marvel Comics – „must have” dla komiksowych maniaków

1
735

Marvel Comics to oficjalna aplikacja najpopularniejszego wydawnictwa komiksowego świata. Dzięki niej każdy miłośnik „chmurkowych” historyjek może powiększać kolekcję posiadanych przez siebie tytułów i być na bieżąco z wszelkimi nowościami rynkowymi. Znajomość angielskiego będzie w tym przypadku niezbędna, ale jeśli to dla Was nie problem – na pewno będziecie zadowoleni! Jako doświadczony maniak komiksów mogę Wam to zagwarantować!

Mobilny program Marvel Comics to połączenie wirtualnej księgarni z nowoczesnym, mobilnym czytnikiem komiksów oraz programem do prowadzenia bazy kolekcjonerskiej. Oferuje on nam opcję zakupu komiksów, a także ich czytania. Dodatkowo gwarantuje, że bez względu na to czy będziemy mieć w domu mały pożar, czy pies postanowi zjeść trochę makulatury – nasza kolekcja tytułów z superbohaterami nigdy nie przepadnie.

Wirtualny sklep z mobilnymi wersjami czasopism jest bardzo pokaźny w tytuły. Jak przystało na oficjalną apkę Marvela, znalazło się tu miejsce zarówno dla standardowych, klasycznych pozycji, jak i tych, które dopiero co zostały wydane albo nawet jeszcze nie pojawiły się w punktach stacjonarnych.

Poruszanie się po Marvelowskiej księgarni nie sprawia jakichkolwiek problemów. Mimo że interfejs jest dostępny w angielskiej wersji językowej, dzięki logicznemu podziałowi tematycznemu każdy bez trudu znajdzie tutaj coś dla siebie. Możemy szperać w nowościach, tytułach wyprzedawanych w danym momencie, a także skusić się na specjalne pakiety zawierające kilkadziesiąt tytułów o wybranym przez nas bohaterze.

Wspomniane przeze mnie box’y skierowane są przede wszystkim do komiksowych nowicjuszy, czyli osób, które chciałyby rozpocząć przygodę z danym superbohaterem, jednak nie wiedzą jak dokładnie się do tego zabrać. Pakiety to zazwyczaj kilkadziesiąt pozycji posegregowanych zgodnie z wątkami fabularnymi. Znaleźć w nich można standardowe wydania oraz te przeznaczone dla kolekcjonerów.

Czytnik wbudowany w Marvel Comics obsługuje się świetnie. Do przeczytania całego komiksu wystarczy jedynie sprawne poruszanie dwoma palcami, a tak naprawdę to tylko jednym, bo przecież rzadko zdarza się konieczność powrotu do jakiegoś momentu w danej historyjce. Tak jak pisałem, jedynym minusem apki jest brak obsługi języka polskiego. Poza tym na nic więcej nie można w niej narzekać.