Marvel: Avengers Alliance 2 – turówka z superbohaterami

0
730

Jeżeli macie chociaż jednego ulubionego superbohatera w uniwersum Marvela, na pewno znajdziecie go w Marvel: Avengers Alliance 2. Co więcej, będziecie mogli walczyć nim ze złoczyńcami, kupować dla niego wypasione umiejętności i chwalić się każdemu znajomemu. Niestety, nie osiągnięcie celu tak prędko, jak pobierzecie tę produkcję. Może się też zdarzyć, że przez nią zniknie z Waszego konta sporo złotówek.

Twórcy Marvel: Avengers Alliance 2 przedstawiają ją jako gierkę strategiczną, ale dla mnie to nic innego jak zwykła turówka, w której grupka dobrych walczy ze złymi, a zwycięża ta strona, w której zostanie co najmniej jedna żywa jednostka. Oczywiście, to nic złego. To stary dobry model zabawy. Pewnie nieraz już uratował Was w nudne dni i jestem przekonany, że w tym przypadku także będziecie mogli skutecznie zabić wolny czas.

Minusem Marvel: Avengers Alliance 2 jest to, że nie jest ona dostępna w trybie offline. Superbohaterowie widocznie nie lubią lasów ani miejsc bez zasięgu, co jest pewnym ograniczeniem. Nie traktowałbym jednak tego jako czegoś na tyle złego, by całkowicie zrezygnować ze spotkania z Hulkiem, Thorem i ich kompanami.

Kampania, w której przechodzimy z jednej misji do drugiej, to okazja to spędzenia wielu godzin w doborowym towarzystwie. Swego rodzaju kłodami rzucanymi graczowi pod nogi są w tym przypadku punkty energii. Jak się nietrudno domyślić, im więcej gramy, tym szybciej się one zużywają, a pełna regeneracja nie jest kwestią kilku minut.

Za wykonywane misje zdobywa się punkty doświadczenia oraz wirtualną walutę, umożliwiającą kupowanie paczek z niespodziankami. W Marvel: Avengers Alliance 2 zawsze nabywa się przysłowiowego kota w worku. W praktyce oznacza to, że nigdy nie wiemy, czy zdobędziemy nowego bohatera, wyjątkową moc czy czegoś jeszcze innego. Jeżeli więc koniecznie chcecie grać, na przykład, wypasioną wersją Thora, pozostaje mi jedynie współczuć. Przy braku szczęścia bowiem możecie wydać na realizację celu naprawdę sporo gotówki. I to prawdziwej, a nie mobilnej.

W tak rozbudowanej produkcji nie mogło też zabraknąć trybu PvP. Dostępny jest on dopiero od siódmego poziomu, ale naprawdę warto mieć go w zakładce z odblokowanymi funkcjami.

Cóż, na koniec czuję się zobowiązany napisać co nieco o grafice. Komiksowy wygląd Marvel: Avengers Alliance 2 totalnie skradł moje serce (a raczej oczy). Nie ma tu miejsca na realizm, za to jest dużo przekoloryzowanych elementów, które kocha każdy fan Marvela i wszystkiego, co wychodzi z jego linii produkcyjnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here