MarcoPolo Weather – no to powiało chłodem!

0
745

MarcoPolo Weather nie jest aplikacją, która pokaże Wam, jaka pogoda będzie panowała za oknem za godzinę czy dwie. Ale jeżeli szukacie dla swoich pociech fajnego programu do nauki o wietrze, temperaturze i zmiennych warunkach atmosferycznych, właśnie udało Wam się go znaleźć!

Kiedy instalowałem MarcoPolo Weather, spodziewałem się czegoś zupełnie innego. Prawdopodobnie chciałem po uruchomieniu programu zobaczyć fajny panel animowany, który pozwoli mi na sprawdzenie prognozy pogody w niecodzienny sposób. Cóż, nie dostałem tego, co chciałem, ale i tak nie widzę jakichkolwiek powodów do narzekań.

Nie ma co ukrywać, że MarcoPolo Weather stworzono głównie z myślą o dzieciach. Za pomocą tej aplikacji najmłodsi mogą nauczyć się tego, jak warunki panujące za oknem wpływają na człowieka czy też zwierzęta. Użytkownik programu sam decyduje o tym, kiedy aktywować wiatr, słońce, a kiedy śnieżycę lub ulewę. Inaczej mówiąc – możemy pobawić się tu w takiego mobilnego boga.

Sporą wadą apki jest fakt, iż nie wszystkie dostępne w niej materiały odblokowywane są za darmo. Za burze, tornado czy też inne poważniejsze warunki musimy zapłacić. I to – niestety – nie mało, bo ponad trzynaście złotych. Można powiedzieć, że to lekka przesada, ale przecież twórcy mobilnych programów muszą z czegoś żyć, a w MarcoPolo Weather nie wyświetlają się reklamy ani nic podobnego.

Tak, jak pisałem, sama zmiana pogody to nie wszystko, co czeka na nas w MarcoPolo Weather. Cały czas możemy tutaj zmieniać postaci występujące w wirtualnym świecie oraz ubierać je i… karmić. Dzięki tym z pozoru dość głupim funkcjom, najmłodsi uczą się, że podczas mrozu ważne jest jedzenie i ciepłe ubranie, a latem robimy wszystko, by w jakiś sposób się schłodzić.

Chociaż to nie dla takich osób jak ja stworzone zostało MarcoPolo Weather, aplikacja bardzo mi się spodobała. Fajnie, że gracz ma tutaj tak duży wpływ na mobilną rzeczywistość, jednak żałuję tego, iż nie mamy tutaj okazji do sprawdzania aktualnej pogody w danej miejscowości. Myślę, że taka opcja spodobała mi się nie tylko dorosłym.