Marble Heroes – „bańkowate” Pokemony [VIDEO]

0
873

Marble Heroes to dość popularna gra, której autorzy chełbią się tym, że stworzyli coś jedynego w swoim rodzaju. Mimo że wspomniana produkcja to nic innego jak nowoczesna wersja Pokemonów, gra się w nią bardzo przyjemnie. A wszystko to głównie za sprawą systemu walki. Faktycznie, oryginalnego jak to tylko możliwe.

Początki w Marble Heroes  są dość markotne, ale nie jest to już żadna nowość w tego typu grach. Pierwszym krokiem, jaki wykonujemy po zainstalowaniu apki, jest wybranie podstawowego stworka, mającego nam towarzyszyć w wirtualnej wyprawie. Do wyboru mamy trzech podopiecznych – jeden z nich jest ognisty, drugi wodny, a trzeci specjalizuje się w atakach ziemią.

poo

Wybór najważniejszego „Pokemona” poprzedzony jest tutorialem. Choć w normalnych okolicznościach prawdopodobnie trochę bym sobie na niego ponarzekał, w przypadku Marble Heroes nie mam takiego zamiaru. A wiecie dlaczego? Bo opisywana produkcja oferuje system walki, jakiego nigdy wcześniej nie widziałem, a przecież wiadomo, że nowości trzeba graczowi przedstawiać i to najlepiej krok po kroku.

Jeżeli graliście kiedyś w gry, gdzie chodzi o wystrzeliwanie oraz odbijanie piłeczek, szybko załapiecie reguły rządzące światem Marble Heroes. Stworki zostały tutaj umieszczone w swego rodzaju bańkach, natomiast nasza w tym głowa, aby dotykały przeciwników, zadając im tym samym mniejsze lub większe obrażenia. Oczywiście, oponenci także mogą atakować, a to wszystko w klasycznym systemie turowym.

Jak przystało na RPG-a, w Marble Heroes staramy się osiągnąć jak najwyższy poziom doświadczenia. Aby to uczynić, mierzymy się z coraz to nowszymi rywalami i tym samym zapracowujemy sobie na różne „nagrody”, między innymi, ewolucje trenowanych przez nas potworów albo też przedmioty, mogące ich ulepszyć.

poo1

Osiągnięcie sukcesu nie jest w Marble Heroes łatwą sprawą, bo – jak wiadomo – wymaga od nas sporego poświęcenia. Jeżeli jesteśmy bardzo leniwi, możemy skorzystać z mikropłatności, ale przecież takie rozwiązanie nie daje żadnej frajdy, a jedynie opróżnia nasz portfel z ostatnich groszy.

Grafika zastosowana w grze jest godna pochwały. Świat prezentowany na ekranie z całą pewnością spodoba się nawet najbardziej wymagającym graczom. Szkoda jedynie tego, że Marble Heroes działa jedynie w pionowym położeniu ekranu. Gdyby dostępna była jeszcze druga opcja, byłbym usatysfakcjonowany w stu procentach.