Maleficent Free Fall – układanka z Angeliną Jolie [VIDEO]

0
946

Film „Czarownica” jest na mojej liście tytułów, które mam w planach obejrzeć, ale – póki co – jeszcze do tej produkcji nie zajrzałem. Co prawda, troszkę przeszkadzało mi to w zrozumieniu fabuły Maleficent Free Fall, ale wcale nie wpłynęło na moją opinię na jej temat. Żeby zbyt wiele nie zdradzać, napiszę standardowo – odpowiedź na pytanie, dlaczego, uzyskacie po przeczytaniu tego wpisu.

Niestety, mam złą wiadomość dla osób, które mają już dość wszechobecnych układanek. Maleficent Free Fall to kolejny mobilny przedstawiciel gatunku match-3. I – co gorsza – kolejny, w którym naszym zadaniem jest łącznie klasycznych, barwnych klejnotów. Cóż, może lepsze to niż ciastka czy żelki?

Zgodnie z tym, co napisałem na samym początku, Maleficent Free Fall powstało na zlecenie twórców filmu „Czarownica”. Wszystkie postaci, jakie występują w tej grze, to – rzecz jasna – bohaterowie wspomnianej produkcji. Z racji tego, że jeszcze nie było mi dane obejrzeć jednego z nowszych dzieł z Angeliną Jolie, nie do końca znam szczegóły na jego temat. Nie powinno to jednak przeszkadzać w wytłumaczeniu, co dokładnie oferuje opisywana gra.

W Maleficent Free Fall znajduje się ponad dwieście poziomów, w których łączymy błyskotki, wykonując przy tym powierzone nam zadania. Na samym początku nie pogadania nas limit ruchów, ale później staje się on niemal standardem, który zdecydowanie utrudnia realizację celu.

Na temat samego wykonywania ruchów nie trzeba wiele pisać, bo pewnie graliście już kiedyś w match-3 i wiecie dokładnie, z czym to się je. Warto jednak pochwalić autorów Maleficent Free Fall za to, że ich produkt mobilny prezentuje się naprawdę wyjątkowo dobrze i pod względem wizualnym oferuje coś więcej, niż standardowe układanki. Zresztą, co tu dużo pisać – screen powyżej prezentuje interfejs i jest to chyba najlepszy dowód na to, że gierka z tego wpisu wygląda całkiem nieźle.

Użytkownicy Google Play narzekają, że po ostatniej aktualizacji wszystkie poziomy, jakie do tej pory udało im się ukończyć w Maleficent Free Fall, trzeba przejść od początku. Nie wiem, ile jest w tym prawdy, ale jeżeli rzeczywiście tak jest, mam nadzieję, że wkrótce ludzie stojący za produkcją tego tytułu pójdą po rozum do głowy i przygotują opcję pozwalającą na logowanie przez Facebooka.