Magic Match 3 – czary to, proszę państwa, nie wszystko!

0
644

Widząc w Google Play kolejną grę match-3, raczej nie jestem wyjątkowo zadowolony. Gdyby nie fakt, że mam wiele miłych wspomnień związanych z produkcjami studia Magma Mobile, prawdopodobnie odkładałbym uruchomienie Magic Match 3 przez kilka ładnych tygodni. Na szczęście, wspomniana apka okazała się mało zachęcająca jedynie z nazwy.

Moglibyśmy snuć teorie, kim dokładnie są bohaterowie gry oraz gdzie się znajdują, ale nie miałoby to najmniejszego sensu. Bo chociaż Magic Match 3 to produkcja osadzona w iście czarodziejskim, bajkowym świecie, oferowana w niej rozgrywka nie jest wyjątkowo oryginalna. A już na pewno nie wymaga od nas znajomości jakiejkolwiek fabuły.

magic

Cel w grze Magic Match 3 jest taki sam, jak w innych podobnych dziełach. Chodzi więc w niej o to, by zbierać punkty, łącząc ze sobą błyskotki o takich samych kolorach. W przeciwieństwie do reszty łamigłówek, ta pozwala nam dowolnie przestawiać elementy na planszy. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by przenieść niebieski „kamczek” z jednego rogu do innego i tak dalej, i tak dalej.

Czy jest jakaś trudność w zabawie, gdzie sami mamy wpływ na to, czy stworzymy połączenie z trzech, czy pięciu klejnotów? Okazuje się, że tak. Oczywiście, pierwsze poziomy są nad wyraz proste, ale później pojawia się coraz więcej wymagań, przeszkadzajek, a do tego zaczyna gonić nas czas, który w pewnym momencie staje się naszym największym wrogiem.

magic1

Magma Mobile na chwilę obecną oferuje w swoim „mobilnym dziecku” aż 230 leveli do ukończenia. Niektórym z Was może to starczyć nawet na całe wakacje, ponieważ w Magic Match 3 po pięciu skuchach czekamy na regenerację serduszek, a to – jak pewnie wiecie z innych gier – bardzo wydłuża czas potrzebny do zaliczania każdego z przygotowanych wyzwań.

Nie można napisać złego słowa o wyglądzie gry. Moim skromnym zdaniem, prezentuje się ona całkiem nieźle i w tej kwestii raczej trudno się do niej o cokolwiek przyczepić. Niestety, nie zakończę tego wpisu pozytywnie. Nie mogę zapomnieć o tym, że Magic Match 3 to kolejna „macz trójka”, która raczej nie zainteresuje tych, którzy mają ochotę na spróbowanie czegoś nowego.