Magic Cats – miau, miau, uratuj nas! [VIDEO]

0
693

Słuchajcie, jest taka sprawa. Pewna wiedźma (nie pytajcie skąd ją znam) poprosiła mnie (i Was) o pomoc. Jej koty zostały uwięzione wśród kolorowych kamyczków o magicznych właściwościach i za nic w świecie nie może sobie poradzić z tym problemem. Jeśli chcielibyście jej pomóc, wcale nie musicie się decydować na jakieś szemrane eksperymenty. Po prostu pobierzcie na swojego smartfona grę Magic Cats i spróbujcie uwolnić kilka futrzaków.

Zgodnie z tym, co napisałem na wstępie, akcja gry Magic Cats rozgrywa się w świecie czarownic, gdzie nikogo nie dziwi widok magicznych napojów, latających mioteł oraz czarów potrafiących zniszczyć to i owo.

Nasz cel w opisywanej produkcji jest łatwy do wytłumaczenia. Musimy robić wszystko, co w naszej mocy, by uratować określoną liczbę zwierzątek, a dokładniej mówiąc, kotków. Poprzez ratowanie mam na myśli spuszczenie ich na sam dół planszy. Jest to możliwe tylko dzięki niszczeniu magicznych, kolorowych kamieni.

Minimalnie za jednym zamachem możemy wyeliminować trzy elementy. Maksymalny próg nie istnieje, co jest bardzo ważne, zważywszy na to, że na każdym levelu wykonać możemy tylko konkretną liczbę ruchów.

Magic Cats oferuje nam 70 poziomów do przejścia. Im późniejszy, tym więcej przeszkadzajek możemy w nim znaleźć. Na szczęście, autorzy gry przygotowali dla nas trzy power-upy, które możemy wykorzystać w trudnych chwilach. Wśród ulepszaczy znalazło się miejsce na potion przyspieszający ładowanie specjalnego magicznego paska oraz eliminujący problem z zablokowanymi wirtualnymi bombami.

Jedynym minusem opisywanej apki jest bez wątpienia limit żyć, jaki jest na nas nałożony. Na koncie można mieć pięć serduszek. Po stracie każdego z nich następuje pięciominutowa regeneracja. Oczywiście, możemy w szybki sposób naładować poziom żyć na „full”, jednak potrzeba wówczas skorzystać z mikropłatności.

Na szczęście wcale nie musimy wydawać prawdziwych pieniędzy, by przejść całą grę. Oczywiście, zakupy w aplikacji ułatwiają nam ukończenie niektórych etapów, ale jestem w stu procentach pewny, że jeśli tylko będziecie mieli chęć, poradzicie sobie bez problemu z uratowaniem wszystkich „kotecków”.

Mimo że w grach logicznych nie zwraca się większej uwagi na oprawę graficzną, w przypadku Magic Cats na pewno nie będziecie zawiedzeni wyglądem. Szczególnie, jeśli nie przeszkadza Wam połączenie słodkości z mrocznością.