Lumber Jacked – drwal potrafi przyłożyć!

0
742

Po tym, jak dowiedziałem się, że serialowy Dexter postanowił zostać drwalem, zacząłem poważnie obawiać się ludzi reprezentujących ten zawód. Choć myślałem, że będzie inaczej, pikselowa platformówka o nazwie Lumber Jacked utwierdziła mnie tylko w przekonaniu, że ludzie noszący kraciaste, flanelowe koszule potrafią nieźle dać w kość.

Głównym bohaterem Lumber Jacked jest nieogolony drwal, który ubrany jest w czerwono-czarną koszulę i czapkę na uszy. Produkcja studia Everplay Interactive jest standardową platformówką, tak więc naszym celem jest w niej przede wszystkim skakanie przez przeszkody, pokonywanie przeciwników i – rzecz jasna – docieranie w jak najlepszym czasie do końca plansz.

jake

Gra oferuje nam blisko 50 poziomów do przejścia. W chwili obecnej levele podzielone są na dwa rozdziały. Pierwszy z nich osadzony jest – co raczej nikogo z Was nie zdziwi – w pełnym zieleni lesie. Jakie przeszkadzajki czekają na nas w pikselowym świecie? Ogromne przepaści, kolce i chwiejne konstrukcje, które potrafią przysporzyć sporych problemów.

Na każdej planszy w Lumber Jacked należy zwracać uwagę nie tylko na to, by dotrzeć do samego końca. Musimy pamiętać też o zbieraniu flanelowych koszul. Nie mając ich na swoim koncie, nie możemy uważać się za dobrego gracza, który ukończył produkcję w stu procentach.

jake1

Sterowanie w grze nie różni się wiele od tego stosowanego w innych platformówkach. Po lewej stronie ekranu mamy strzałki pozwalające nam poruszać się, natomiast po prawej – przycisk pozwalający na atak, a także ten, dzięki któremu możemy skoczyć.

Grafika zastosowana w Lumber Jacked zbudowana jest z ogromnej ilości pikseli, które specjalnie zostały wyróżnione, by dawać efekt w stylu retro. W kwestii dźwięków spodziewałem się jakichś sielankowych melodii, tymczasem autorzy gry postanowili uraczyć nas mocną, rockową nutą. Czy to dobrze, czy nie – musicie ocenić sami. Ja tego typu muzykę bardzo lubię.