Love Rocks Shakira – błyskotki i muzyka… od Rovio

0
912

Studio Rovio ma na koncie tak wiele sukcesów, że może pozwolić sobie teraz na mnóstwo eksperymentów i współpracę z największymi gwiazdami show-biznesu. Do tej pory współpracowało przede wszystkim z wytwórniami filmowymi, ale tym razem wybór padł na branżę muzyczną i znaną wokalistkę Shakirę. Niestety, całe zamieszanie wokół tytułu Love Rocks Shakira nie do końca jest tego warte. Ale przecież i tak każdy pobierze tę match-3 z czystej ciekawości, no nie?

Od dawna mam wrażenie, że najbardziej znane zespoły w branży gier mobilnych spoczęły na laurach i nie chce im się już wymyślać czegoś równie fajnego, co innowacyjnego i wciągającego. Rovio tyczy się to szczególnie, gdyż ich tytuły od pewnego czasu są niczym innym jak próbą zarobienia pieniędzy. Pytanie tylko – czy aby na pewno tędy droga?

shakira1

Nie ma co ukrywać – sam pobrałem Love Rocks Shakira głównie ze względu na jej tytuł. Gry z piłkarzami czy bohaterami filmów są niemal codziennością, ale z gwiazdami POP? No, to już coś zupełnie innego. Szkoda tylko, że rozgrywka prawie w ogóle nie zaskakuje, a w niektórych momentach jest po prostu nudna.

W grze Love Rocks Shakira łączymy ze sobą kolorowe błyskotki. Nowością jest to, że elementy spadają nam z góry ekranu, a my decydujemy, gdzie je umieścić. Nie musimy wykonywać tylko potrójnych kombinacji. Jeżeli mamy na to ochotę, możemy kombinować znacznie bardziej i tym samym zyskać więcej punktów.

shakira

Pod względem graficznym nie można się do gry od Rovio w żaden sposób przyczepić. Jestem jedynie nieco zawiedziony oprawą dźwiękową. Myślałem, że Shakira znacznie na nią wpłynie, a niestety muzyka towarzysząca rozgrywce nie jest jakoś szczególnie interesująca, ani też nie potrafi umilić czasu.

Jeżeli lubicie układanki, prawdopodobnie będziecie zadowoleni z tego, że Love Rocks Shakira oferuje trzycyfrową liczbę poziomów, kilka power-upów i tym podobnych. Nie będą Was też denerwować tu reklamy, ale – niestety – nie uniknięcie ani limitu żyć, ani mikropłatności.