Love Engine – gra inspirowana miłością

0
725

Love Engine to gra logiczna, która pojawiła się w Google Play podczas czwartkowych nowości. Zachęcona ciekawą miniaturką i opisem, wzięłam się za testowanie. O ile pomysł na zabawę był bardzo fajny a grafik szedł w dobrą stronę, o tyle czegoś jednak zabrakło.

Tak naprawdę do tej pory nie wiem, czego mi zabrakło. Być może jest to kwestia sterowania, a może samouczka, którego tak naprawdę nie ma?

Sterowanie nie jest szczególnie rewelacyjne. Ekran jest podzielony jakby na osiem części, z czego prawa strona odpowiada za sterowanie jednym serduszkiem, a lewa drugim. W praktyce zdarzają się pomyłki. Nic dziwnego. W końcu klawisze ruchu są usytuowane na ekranie zupełnie orientacyjnie. Pacnięcie w jakiekolwiek miejsce na ekranie powoduje wykonanie ruchu, który często nie do końca jest przez nas zamierzony.

Niemniej jednak pomysł na grę był bardzo dobry. Dwóch bohaterów zostało rozdzielonych. Jeden pozostał w ciele człowieka, natomiast drugi jest pod postacią świecącej kulki. Naszym zadaniem jest przetransportowanie ich bezpośrednio do siebie.

Gracz ma szansę na pokonanie wielu skomplikowanych poziomów. Jeżeli w jakimś utknie, może liczyć na podpowiedź. Tę kupuje w systemie mikropłatności, bądź nabywa poprzez oglądanie sponsorowanych reklam. Z dwojga złego druga opcja okazuje się całkiem znośna.

Tym sposobem przechodzimy do kolejnych leveli, a tych do pokonania jest naprawdę sporo. Jeżeli szukacie czegoś na kwadrans, polecam 🙂