Lost in Harmony – runnerowy musical w świecie snów anime

0
682

Jest nadzieja dla runnerów. Gra Lost in Harmony pokazuje, że nawet ze zwyczajnej rozgrywki polegającej na biciu rekordów można stworzyć mobilne arcydzieło. Jeżeli kochacie anime, musicale albo po prostu chcecie doświadczyć czegoś wyjątkowego, studio Digixart Entertainment wyświadczyło Wam niemałą przysługę!

Lost in Harmony jesteśmy dosłownie wciągnięci. Wystarczy założyć słuchawki, powiedzieć wszystkim wokół, że chcemy się wyłączyć, a wirtualny świat stanie się naszym tymczasowym drugim domem. Twórcy gry nie odpuszczają nam nawet w trakcie filmików fabularnych. Musimy być w nich aktywni, gdyż w przeciwnym wypadku historia nie posunie się do przodu, a my z kolei nie będziemy mieli wówczas wiele do roboty.

harmo

Runner stworzony przez Digixart zaskoczy Was również kamerką, z której obserwuje się akcje. Tym razem nie widzimy pleców głównego bohatera, a pędzi on wraz ze swoją towarzyszką wprost na nas. Po drodze nie tylko musimy unikać pędzących pojazdów, lecz również dotykać wyświetlanych na ekranie gwiazdek. Aha, nie można też całkowicie ignorować rozbłysków świateł na drogach. Zdobywamy dzięki nim więcej punktów. Jak widzicie – jest co robić i nawet przez chwilę nie można się zagapić (o co i tak jest bardzo łatwo!).

Zabrzmi to może banalnie, ale moim zdaniem Lost in Harmony to prawdziwy majstersztyk. Menu główne wygląda iście magicznie, a całość znakomicie współgra z soundtrackiem. Cóż, myślałem, że ten „musical” to taki chwyt marketingowy. Tymczasem, gra naprawdę pozwala nam przeżyć niezapomniane, muzyczne emocje.

Jejku, niestety, ale wad też nie brakuje. Po pierwsze, i chyba najważniejsze, Lost in Harmony nie jest całkowicie darmowe. Nie płaci się nic za jej pobranie z Google Play, ale jeżeli chcemy poznać losy bohaterów od deski do deski, a do tego móc tworzyć własne playlisty (czyli zgrać własną piosenkę do wybranego levelu) zmuszeni jesteśmy do wykupienia wersji Full.

Moje słowa są tu zbędne. Screeny pokażą Wam, czego możecie spodziewać się po grafice. Sama rozgrywka – jak już pisałem – jest znakomita. I każdy, kto postanowi się o tym przekonać na własnej skórze, z pewnością nie będzie tego żałował!