Lookout Mobile Security – niezawodny antywirus na Androida

0
875

Jeszcze nie tak dawno antywirusy na smartfony były rzadkością. Obecnie posiadanie w swoim urządzeniu programu tego typu jest niemalże standardem, bez którego ciężko wyobrazić sobie prawidłowe działanie mobilnego systemu. Jeżeli jeszcze nie przekonaliście się do apek dbających o bezpieczeństwo, czas najwyższy to zmienić. Jestem pewien, że na dobry początek doskonałą propozycją będzie dla Was darmowy Lookout Mobile Security.

Lookout Mobile Security jest jednym z najczęściej pobieranych programów antywirusowych na Androida. Myślę, że spowodowane jest to przede wszystkim tym, iż większość dostępnych w nim funkcji dostępna jest absolutnie za darmo. Wystarczy założyć w nim konto i to całkowicie wystarcza do tego, by dożywotnio korzystać z ochrony przed wirusami. Nie musimy co jakiś czas wypełniać żadnych formularzy, ankiet ani nawet przedłużać ważności bezpłatnej licencji. Inaczej mówiąc – wygoda pełną parą.

Warto wspomnieć też o wersji językowej programu. Lookout Mobile Security dostępny jest całkowicie po polsku, tak więc nie wymaga od nas znajomości żadnych słówek w innym języku.

Aplikacja czuwa za nas przez całą dobę. Nie tylko skanuje aplikacje, które dopiero co zainstalowaliśmy, lecz również raz na jakiś czas sprawdza wszystkie zasoby naszego urządzenia. Rzecz jasna, wszystko działa w tle, tak więc w ogóle nie odczuwamy tego, że Lookout Mobile Security jest uruchomiony. Co najważniejsze, aktywność programu w niewielkim stopniu wpływa na szybkość działania naszego urządzenia.

Darmowa wersja opisywanego antywirusa umożliwia tworzenie backupu, czyli po naszemu kopii zapasowej, zapisanych w smartfonie kontaktów oraz zrobionych przez nas zdjęć. Możemy zlecić programowi, aby wykonywał to za nas, ale manuale rozwiązanie również wchodzi w grę.

Lookout Mobile Security – jak wszystkie dobrej jakości antywirusy – posiada też wbudowaną funkcję, dzięki której otrzymujemy dostęp do aktualnej lokalizacji telefonu, gdy zdarzy nam się go zgubić. Niestety, ochrona i wszelkie narzędzia przeciwko złodziejom dostępne są tylko w edycji Premium, która kosztuje 25 dolarów.

Poza tym co wspomniałem, płatna wersja programu oferuje nam jeszcze skanowanie treści na przeglądanych stronach, rozszerzony o kilka opcji backup oraz narzędzie do zdalnego blokowania i wymazywania danych.