Lonewolf – gra snajperska dobra jak szwedzki kryminał

0
715

Grę Lonewolf stworzono w Niemczech, a nie w Szwecji. Mimo to, jej klimat przypomina najlepsze skandynawskie kryminały. Jeżeli chcecie pomóc jej bohaterowi w brudnej robocie, nie możecie bać się rozlewu krwi i – co najważniejsze – powinniście charakteryzować się silnie wytrenowaną cierpliwością. Aha, no i najważniejsze: nie możecie widnieć w jakiejkolwiek policyjnej kartotece.

Mroczny świat wykreowany przez twórców Lonewolf na pewno zrobi na Was pozytywne wrażenie. Monochromatyczne kolory mają tu ogromną przewagę, ale absolutnie to nie przeszkadza. Można wręcz powiedzieć, że jest to spora zaleta, którą większość z Was doceni już kilka minut po pierwszym spotkaniu z grą.

Najważniejszą postacią opisywanej produkcji nie jest znany, ceniony na całym świecie, płatny zabójca. To prawie typowy świeżak, szukający rozgłosu i dobrych zleceń. Słowo „prawie” jest – oczywiście – kluczowe. W pierwszych misjach pomagamy bowiem bohaterowi w wykonaniu kilku zadań, pozwalających mu na zdobycie kontaktu do wpływowych i zamożnych ludzi. Wniosek nasuwa się sam: nie można powiedzieć, że snajper z Lonewolf jest całkowitym nowicjuszem.

Trudno było spodziewać się, by w grze studia FDG chodziło o coś więcej, niż zabijanie ludzi. Jest jednak coś, co wyróżnia Lonewolf na tle konkurencyjnych tytułów. Mowa tu o zadaniach, które wymagają od nas nie tylko celności i cierpliwości, lecz również sprytu oraz umiejętności logicznego myślenia.

O dziwo, Lonewolf można pobrać z Google Play za darmo i nie ma tu żadnych haczyków i tekstów pisanych drobnym maczkiem.  Owszem, za drobną – albo nieco pokaźniejszą – opłatą możemy zdobyć cenny ekwipunek, ale mam spore wątpliwości, czy korzystanie z mikropłatności ma tu jakikolwiek sens (no, chyba że chcecie dać zarobić autorom!).

Podsumujmy. W Lonewolf jest co robić, trzeba myśleć, a grafika i dźwięki zasługują na szkolną piątkę z plusem. Czego jeszcze trzeba, by dobrze się bawić? No, tak, dodatków w postaci ulepszeń, nowych maszyn itp. Nie mogę obiecać, że ich ilość będzie w tym przypadku dla Was zadowalająca, ale z całą pewnością nie będzie powodem, dla którego zrezygnujecie z przyjmowania snajperskich zleceń.