Lol Kart to gra wyścigowa, w której na główny plan wysuwają się gokarty. To właśnie tymi pojazdami ścigają się gracze biorący udział w szalonej rywalizacji. Rozbudowany tryb multiplayer zapewnia doskonałą zabawę nawet najbardziej wymagającym zawodnikom 🙂

Fabuła gry nie jest dobrze poznana, lecz dla gracza z rozwiniętą wyobraźnią, nie powinno to stanowić większego problemu. Pozostaje puścić wodze fantazji i oddać się humorystycznemu wyścigowi, oferującemu setki achievementsów, ulepszeń i modyfikacji.

Pierwsze uruchomienie LoL Kart może być dość przytłaczające ze względu na bardzo dużą ilość funkcji i możliwości personalizacji. Wystarczy jednak podążać za samouczkiem, by w ciągu kilkunastu minut poznać wszystkie zalety aplikacji.

Dużo możliwości

Menu gry podzielone jest na multum zakładek. Wśród nich znajdzie się sklep, dział z wydarzeniami, kreator tras, oraz puchar świata. Ten ostatni z kolei zawiera katalog ulepszeń, strojów, power-upów i… garaż.

Ulepszenia polegają na poprawie działania hamulców, zwiększeniu przyczepności i wagi gokarta, poprawieniu prędkości, czy wykorzystania nitro. Stroje to nic innego, jak możliwość zmiany wyglądu bohatera, stanowiąca jedynie dodatkowy element estetyczny. Power-upy to ,,ułatwiajki”, dzięki którym eliminacja rywali jest jeszcze łatwiejsza.

Garaż to miejsce, w którym można odblokować i obejrzeć kolejne pojazdy. W przypadku gry w 100% za darmochę, wypróbowanie wszystkich gokartów, może trochę potrwać, bo ilość wehikułów jest bardzo pokaźna 😀

W sklepie możemy kupić wirtualne pieniądze za realne złotówki, zainwestować w skrzynki z fantami, czy uzupełnić deficyt energii. Przy odrobinie cierpliwości i chęci obejrzenia sponsorowanych reklam, zyskujemy wiele ciekawych fantów i bonusów.

Kreator tras i sterowanie

Kreator tras to miejsce idealne dla osób lubiących artystyczne zadania. Tworzenie własnych ścieżek to tylko pierwszy krok ku wielkiej karierze budowniczego. Kolejnym jest tylko samodzielne wypróbowanie dróg i udostępnienie ich szerokiej publiczności.

System sterowanie w LoL Kart jest z pozoru prosty. Prawa strona ekranu odpowiada za użycie przyspieszenia, natomiast lewa za zmianę toru jazdy i ewentualne ułożenie wehikułu względem kierunku wyścigu.

Rywale w apce dzielą się na boty i realnych graczy. O ile w przypadku tych pierwszych, przegrana nie boli aż tak mocno, o tyle prawdziwi przeciwnicy poza samą satysfakcją ze zwycięstwa, zabierają ze sobą spore nagrody.

Power-upy i ulepszenia

Power-upy i ulepszenia to podstawowe możliwości modyfikacji, jakie autorzy LoL Kart zaoferowali swoim graczom. Wygrane pieniądze można inwestować w trwałe ulepszenia pojazdów, bądź jednorazowe boosty, będące dodatkowym bajerem w trakcie wyścigu.

Dość przyjemnym bonusem witającym graczy, jest codzienna nagroda za wytrwałość. Kilkaset złotych monet to kwota, którą można przeznaczyć na dowolnie wybrane cele.

Ścieżka dźwiękowa Lol Kart w żaden sposób nie jest problematyczna, podobnie jak sama oprawa graficzna, która najbardziej przypadnie do gustu miłośnikom kreskówkowych animowanek.

Gra sprawdzi się doskonale w rękach wprawionych w bojach, miłośników gier wyścigowych 🙂