LokLok – bazgranie na zablokowanym ekranie

0
698

Na pewno – podobnie jak ja – wiele razy używaliście albo chociaż słyszeliście o aplikacjach upiększających wygląd Androida. Na swój sposób LokLok także do nich należy, przez co niektórzy z Was mogą być nieco zawiedzeni. W tym przypadku jednak absolutnie nie powinni. A to dlatego, że wspomniane narzędzie nie służy nam tylko jako „zmieniacz” tapet, lecz przede wszystkim jest czymś w rodzaju wirtualnej tablicy, dzięki której możemy bazgrać na naszym smartfonie. I to nie sami, lecz w kilka osób.

LokLok to dosyć wyjątkowy projekt. W gąszczu mało oryginalnych tytułów, które tak naprawdę oferują nam to samo, lecz nieco pod inną postacią, wyróżnia się niczym piegowaty rudzielec na zdjęciu klasowym. Nie będę oszukiwał, że korzystam z opisywanej apki na co dzień. Szczerze powiedziawszy, subiektywnie nie przekonała mnie do siebie. Myślę jednak, że znajdą się wśród Was osoby, które absolutnie nie będą w stanie zrozumieć mojej opinii. I dlatego postanowiłem napisać o tym programie. W końcu wymaga się ode mnie obiektywizmu.

dasd

Na co pozwala nam LokLok? Na zmianę wyglądu ekranu blokowania. Tło nie jest w tym przypadku ważne, bo nie chodzi tu o nie w dosłownym tego słowa znaczeniu. Czy po aktywowaniu będziemy widzieć kwiatka, piłkę czy jakiś budynek w znanym miejscu na świecie nie ma tutaj najmniejszego znaczenia. Opisywana apka daje nam bowiem przede wszystkim okazję do… rysowania na wyświetlaczu.

W praktyce program działa, mniej więcej tak, że dodajemy do naszego grona wybraną przez nas osobę lub osoby, a następnie do woli bazgrzemy sobie to, na co tylko mamy ochotę. Oczywiście, każdy, komu na to pozwoliliśmy, widzi stworzone przez nas dzieło i może nie tylko je podziwiać, lecz również modyfikować w dowolny sposób.

dasd1

Jeżeli mamy ochotę, do ekranu blokady z LokLok możemy dodać zdjęcie, pokazując tym samym, co aktualnie robimy albo jakie mamy plany na wieczór. Dodawanie treści jest proste i nie powinniście mieć z tym najmniejszego problemu. Fajnie rozwiązano też kwestię wirtualnej gumki zamazującej obraz, którą operujemy za pomocą specjalnych gestów.

Apka w praktyce spisuje się przeciętnie. Synchronizacja ekranów działa bez większych zarzutów, lecz muszę zdradzić, że obszar do rysowania nie pojawia się na ekranie od razu, lecz dopiero po kilku sekundach. Wygląda to bardzo sztucznie i zdecydowanie nie zachęca nas do trzymania programu w pamięci smartfona.