Logic Dots – saper polujący na… kropki

0
752

Chyba nikomu z Was nie trzeba przypominać kultowego, windowsowskiego Sapera. Wiele razy graliście pewnie w tę grę na lekcjach informatyki albo w domu, kiedy stały dostęp do internetu nie był jeszcze chlebem powszednim. Zaraz, zaraz, ale po co w ogóle o tym mowa? Ano dlatego, że opisywana dzisiaj produkcja Logic Dots – wbrew pozorom – ma sporo wspólnego z przywołanym PC-owym klasykiem.

Tutorial, jakim zostajemy przywitani w Logic Dots, kładzie nacisk zarówno na teorię, jak i praktykę. Niektórym z początku może wydawać się skomplikowany albo niepotrzebnie długotrwały. Radzę się nie zniechęcać i dotrwać do końca. Możecie mi wierzyć, że samouczek tylko wygląda strasznie, a na pewno nie można powiedzieć, że nie spełnia swojej roli.

dots1

Krótkie wyjaśnienie dla największych leniuchów: w Logic Dots chodzi o odkrywanie kropeczek „zakopanych” w wirtualnych polach. Cyfry znajdujące się przy rzędach i kolumnach mówią, ile w nich czeka niespodzianek. Wniosek nasuwa się sam: trzeba pomyśleć, a wszystko będzie tak, jak być powinno. Podobnie jak w Saperze – raczej nie ma sensu działać „na ślepo”.

Co raczej oczywiste, nie znajdziecie w Logic Dots rozgrywki wieloosobowej ani innych podobnych „bajerów”. Będziecie mogli za to przebierać w najróżniejszych planszach, bo twórcy apki nie dość, że przygotowali dla nas aż trzy poziomy trudności, to jeszcze podzielili je na kilka rozdziałów składających się z coraz większych leveli.

dots

Nikt nie zmusza nas do oglądania reklam. Raj? Nie do końca, bo prędzej czy później przydają się podpowiedzi, a te darmowe nie są. Pozostaje nam więc albo zapłacić prawdziwymi pieniędzmi, albo włączyć trwający mniej niż minutę materiał wideo. Wybór należy do Was, ale ja już teraz wiem, co większość wybierze.

Przesadą byłoby napisanie, że Logic Dots zachwyca grafiką. Wygląd jest poprawny, ale to w zasadzie tyle, na co można się skusić w tym tekście. Moim osobistym zdaniem, gra z tego wpisu jest godna uwagi i na pewno ma wielkie szanse stać się ulubienicą wśród wielu fanów łamigłówek.