Little Raiders Robin’s Revenge – wojownicy mieszkają… w domu na drzewie

0
646

Od lat dziecięcych byłem przekonany o tym, że domki na drzewach to znakomita kryjówka i specjalne miejsce, na które zasługują tylko najlepsi. Nie miałem – mimo to – pojęcia, że w dębie może zamieszkać Robin Hood ze swoją załogą. Okazuje się, iż jest to możliwe, a jako dowód przedstawiam produkcję Little Raiders Robin’s Revenge.

Opisywana gra opowiada nam o niemiłych czasach, kiedy to na uczciwych ludzi napadają bandyci. Na początku dostajemy informację o tysiącach zniszczonych i splądrowanych domów, ogromnej ilości zabitych, a także uwięzionych. Nikt nie musi nam mówić wprost, co musimy zrobić. Normalne jest to, że trzeba pomóc bliźniemu w potrzebie i Little Raiders Robin’s Revenge właśnie takie stawia przed nami wyzwanie.

raider

Słowo „little” w nazwie produkcji nie zostało użyte przypadkowo. Łucznicy oraz inni kierowani przez nas wojownicy są niewielkich rozmiarów. Ich działania widzimy natomiast z górnej kamery, w której nawet największe drzewo w lesie nie wydaje się nam wyjątkowo pokaźne.

Gracz w Little Raiders Robin’s Revenge zazwyczaj wykonuje dwie czynności – odwiedza bazę głównych bohaterów oraz stara się w jak najszybszym tempie ukończyć przygotowane levele. Jeżeli chodzi o te drugie, mamy ich całkiem sporo, a poziom trudności wzrasta wraz z naszym postępem, co może oznaczać tylko jedno: ukończenie całej gierki nie zajmuje godziny czy dwóch.

raider1

Sterowanie polega w tym przypadku na zaznaczaniu punktów, do których ma się udać jeden lub kilku naszych wojowników. Nie ma sensu dłużej się rozwodzić na ten temat, ponieważ przygotowany system jest niezwykle prosty i raczej nie sprawi Wam żadnych poważniejszych problemów.

Na początku wspominałem o domkach na drzewach. Wbrew pozorom, są one w Little Raiders Robin’s Revenge niezwykle istotne. To właśnie dzięki nim możemy bowiem zdobywać surowce, przyjmować do załogi nowych członków, a także szkolić ich umiejętności, wytwarzać bronie i tym podobne. Oczywiście, nie od razu jesteśmy właścicielami ogromnej metropolii. Zaczynamy od podstaw, by dopiero z czasem móc pochwalić się czymś naprawdę godnym uwagi.