Lifesum – nie podjadaj, łakomczuchu!

0
1233

Wybieracie się w najbliższym czasie nad morze i przed wyjazdem chcielibyście pozbyć się kilku zbędnych kilogramów? Nie jestem w stanie zaproponować Wam diety cud, która pozwala na stworzenie w kilka chwil hollywoodzkiej sylwetki. Jeżeli jednak szukacie sprawdzonego narzędzia dietetycznego, z czystym sumieniem mogę polecić aplikację Lifesum.

Czym jest Lifesum? To mobilny program pozwalający na pracę z własną wagą, dzięki któremu możemy nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych, a także stracić nieco kilogramów poprzez systematyczne jedzenie posiłków o zbilansowanej wartości odżywczej.

Najważniejszą zaletą apki jest przede wszystkim fakt, iż nadaje się ona nie tylko dla tych, co chcą schudnąć, lecz również przydaje się w przypadku osób chcących utrzymać swoją aktualną wagę.

lifesum1

Do korzystania z programu Lifesum potrzebujemy konta. Możemy zarejestrować się poprzez Facebooka czy Google+, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by podać swojego e-maila i rozpocząć pracę bez konieczności informowania o tym wszystkich naszych znajomych.

Aby aplikacja mogła się do nas dostosować, na samym początku podajemy kilka danych na swój temat. Przede wszystkim zaznaczamy swoją płeć, datę urodzenia, wzrost i aktualną wagę. W przypadku osób, które chcą się odchudzić do wypełnienia jest również rubryczka dotycząca celu kilogramowego, gdzie możemy wpisać, ile chcemy ważyć w przyszłości i w jakim czasie to osiągnąć.

Podstawowa wersja programu pozwala nam na zastosowanie w praktyce tylko jednego typu diety. Oczywiście, Złote Konto i wiążące się z nim przywileje (m.in. plany dietetyczne, planowanie posiłków w przyszłości oraz ankiety poprawiające naszą współpracę z apką) pomagają na co dzień, jednak spokojnie można sobie bez nich poradzić. Najważniejsze bowiem i tak są chęci. Bez nich zrzucanie zbędnego balastu jest ciężkie.

lifesum

Lifesum działa na bardzo prostej zasadzie. Po zjedzeniu jakiegoś posiłku dodajemy stosowną notkę (baza produktów robi wrażenie!), a resztę robi za nas aplikacja. Informacja o tym, ile kalorii możemy jeszcze dzisiaj spożyć i w ilu procentach udało nam się zaspokoić zapotrzebowanie na wartości odżywcze odświeża się automatycznie. Wszystko wyświetla się w formie przejrzystego, kolorowego diagramu, co bez wątpienia jest ogromną zaletą.

Opisywana apka znakomicie działa wraz z popularnymi programami do ćwiczeń fitness. Dzięki temu możemy w łatwy sposób dostarczyć Lifesum danych na temat tego, ile kalorii udało nam się spalić danego dnia i w jaki sposób tego dokonaliśmy.

Można się czepiać tego, że narzędzie nie oferuje nic poza sztywnymi planami dietetycznymi. Nie zmienia to jednak w ogóle faktu, że potrafi zmotywować jak mało które!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here