Let’s Fold : Collection – złóż origami i… daj grze parę gwiazdek!

0
702

Let’s Fold : Collection to gra łudząco przypominająca popularną Paperamę, tak więc fanów tej popularnej produkcji nie będę musiał zbyt długo namawiać do pobierania. Co natomiast z tymi, którzy jeszcze nigdy nie mieli do czynienia z origami na wyświetlaczu smartfona? Prawdopodobnie wkrótce będą żałować tego, iż dopiero teraz przekonali się do rozgrywki polegającej na składaniu wirtualnych kartek papieru!

Apka od A do Z prezentuje się bardzo dobrze. Warto pochwalić nie tylko pojedyncze plansze rozgrywki, lecz również ekran główny, w którym znalazło się miejsce dla miłej dla oka animacji przedstawiającej zwierzątka origami oraz trzech kolorowych kółeczek, które służą jako przyciski do rozpoczęcia zabawy, uruchomienia tabelki z osiągnięciami oraz aktywowania bądź dezaktywowania dźwięków.

dd

W przypadku Let’s Fold : Collection zacznę dość nietypowo, a mianowicie od wspomnianych już achievementsów. Mimo że warto pochwalić sam fakt, iż w ogóle są one dostępne, trochę przykro patrzeć na to, że jest ich tylko siedem. Niestety, ich treść także pozostawia wiele do życzenia. Zadania poboczne – moim zdaniem – powinny nieco bardziej mobilizować nas do pracy, a nie jedynie nagradzać za wykonanie celu, który i tak musimy zrobić, na przykład, za ułożenie pingwina.

Rozgrywka w opisywanej grze wygląda identycznie jak w przypadku Paperamy. Na ekranie dostępny mamy kawałek wirtualnego papieru, a my po prostu  musimy w taki sposób go składać, aby ułożył się w kształt wyświetlany za pomocą przerywanych kresek. Za każdym razem wykonanie zadania oznacza inne papierowe zwierzę i nie tylko.

dd1

Na każdej planszy dostępnej w Let’s Fold : Collection dopuszcza się jedynie wykonanie kilku ruchów. Zdecydowanie nie jest to dla nas ułatwienie, jednak autorzy gry przygotowali system podpowiedzi, który pozwala nam sprawdzić w dowolnym momencie, jaki ruch powinien być wykonany w danym etapie budowy zwierzaczka. Rzecz jasna, tylko pierwszych kilka wskazówek dostępnych jest za darmo. Kolejne trzeba już kupować za prawdziwe pieniądze.

Nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń ani do systemu sterowania zastosowanego w grze, ani też do oprawy audiowizualnej. Nie będę jednak ukrywał, że w Let’s Fold : Collection najbardziej deprymowało mnie nieustannie wyświetlające się powiadomienie o konieczności wystawienia apce opinii. Czyżby ludzie stojący za stworzeniem tej gry zapomnieli o przycisku ze słowem „Nie pytaj więcej”?