LEGO Scooby-Doo Haunted Isle – Kudłaty i brygada ruszają po skarb!

0
1328

Chociaż kreskówka Scooby-Doo to propozycja dla dzieci, mobilna platformówka o nazwie LEGO Scooby-Doo Haunted Isle na pewno spodoba się nie tylko najmłodszym. Przerażające potwory, mistyczne dźwięki czy rozlew krwi – tego absolutnie tutaj nie znajdziecie. Będzie za to sympatycznie i klimatycznie, czyli mówiąc po dziecięcemu… po prostu fajnie!

Gry tworzone na zlecenie LEGO mają to do siebie, że gracz może (ale nie musi) odkrywać w nich przeróżne miejsca, a samo omijanie przeszkód nie jest jego jedynym zajęciem. Chociaż LEGO Scooby-Doo Haunted Isle nie jest tak zaawansowaną produkcją jak jej PC-owe odpowiedniki, również i w niej przychodzi nam budować z klocków różne przedmioty i wykorzystywać je do rozmaitych celów.

Miłą niespodzianką jest fakt, że w opisywanej apce znalazło się miejsce dla naszej rodzimej wersji językowej. Co prawda, bohaterowie mówią tutaj po swojemu, czyli tak jak Teletubisie i inne tego typu postaci, ale elementy menu, wszystkie wskazówki i tak dalej dostępne są całkowicie po polsku.

LEGO Scooby-Doo Haunted Isle to platformówka. Pomagamy w niej Kudłatemu, Scooby’emu oraz ich przyjaciołom w odnalezieniu grobowca legendarnego faraona. Podczas wykonywania zadań na poszczególnych planszach zbieramy klocki, części klucza odblokowującego kolejne levele, a także zabijamy przeciwników. Moim zdaniem, bronią jest w tym przypadku kiełbaska, ale nigdzie nikt nam tego wprost nie pisze, tak więc może będziecie uważać zupełnie inaczej.

W każdym levelu znalazło się miejsce dla kilku tajemnych krypt. Odkrywanie ich nie jest niezbędne do ukończenia gry, jednak dla własnej satysfakcji zdecydowanie warto ich poszukać. Ludzie w Google Play narzekają na to, że LEGO Scooby-Doo Haunted Isle można przejść w ciągu kilkudziesięciu minut i faktycznie jest to prawda. Jestem jednak przekonany, że i tak bardzo miło spędzicie z tą apką swój wolny czas. A jak dodam do tego, że nie ma w niej żadnych mikropłatności… no, właśnie. Chyba to bardzo istotny argument.

Tak jak już pisałem, w LEGO Scooby-Doo Haunted Isle nie spotkacie wyjątkowo przerażających postaci czy też nie będziecie świadkami obfitych rozlewów krwi. Mogę za to zapewnić, że nie będzie denerwować Was sterowanie, grafika i dźwięki. Inaczej mówiąc – jest naprawdę dobrze!